Знайшли картину Ван Гога, викрадену у Нідерландах під час пандемії

фото
Вівторок, 12 вересня 2023, 13:27

У Нідерландах повідомили про віднайдення картини Вінсента Ван Гога, яку викрали з невеликого нідерландського музею в 2020 році під час карантину через пандемію COVID-19.

Про це повідомив Музей Гронінгена, якому належить твір мистецтва, пише "Європейська правда".

"У нас неймовірно хороші новини. Картина "Весняний сад"... повертається до музею Гронінгена через три з половиною роки після крадіжки", – йдеться в заяві музею.

"Картина постраждала, але – на перший погляд – вона в хорошому стані", – заявили в музеї. Там додали, що зараз твір мистецтва перебуває в Амстердамському музеї Ван Гога і його повернення займе кілька тижнів або місяців.

У музеї також зазначили, що Артур Бранд, відомий нідерландський артдетектив, відіграв "ключову роль" у всьому процесі. Сам Бранд також повідомив про свою участь у пошуках картини.

"Вінсент Ван Гог повернувся! У тісній співпраці з нідерландською поліцією мені вдалося повернути "Весняний сад" Ван Гога", – написав він у Twitter.

Викрадача цієї картини було затримано і суд засудив його до восьми років ув’язнення. 

Картина, датована 1884 роком, була викрадена у місті Ларен з музею "Зінгер", де вона перебувала на виставці. Крадіжка сталася під час багатотижневих карантинних обмежень по всьому світу через пандемію COVID-19.

Тоді нідерландська поліція оприлюднила відео з камер спостереження, на якому видно, як 30 березня злодії увірвалися до музею, розбивши скляні двері, щоб викрасти картину.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: