У Португалії затримали російськомовного туриста, який у ресторані переплутав "гранат" з "гранатою"

Вівторок, 31 жовтня 2023, 14:47

У Португалії поліція затримала російськомовного туриста, який переплутав португальські слова "гранат" і "граната", коли замовляв напій у Лісабоні.

Про це йдеться у публікації видання The Telegraph, пише "Європейська правда".

36-річний російськомовний чоловік з Азербайджану опинився в наручниках і був оточений озброєною поліцією після того, як мовний додаток запропонував йому неправильний переклад фруктового соку, який він намагався замовити.

За даними португальської газети Correio da Manhã, турист за допомогою свого телефону переклав російське слово "гранат", а потім написав речення португальською, щоб персонал ресторану в районі Кайш-ду-Содре міг зрозуміти його замовлення.

Реклама:

Але офіціант прочитав неточний переклад як погрозу. Злякавшись, ніби клієнт каже, що у нього є граната, офіціант викликав поліцію.

Згідно з відео, знятим на автостоянці біля ресторану, туристу наказали лягти обличчям на землю на вулиці. П’ятеро озброєних поліцейських підійшли до нього та знерухомили його, взявши його руки в кайданки.

Туриста доставили до найближчого відділку поліції для допиту. Пізніше його відпустили, оскільки з’ясувалося, що він не мав жодної зброї. Також обшукали його готельний номер.

Представник поліції сказав, що поліцейські затримали підозрюваного, коли він намагався покинути заклад, перш ніж провести "ретельний огляд приміщення".

Лісабонська поліція також провела пошуки у своїх базах даних і звернулася до джерел з антитерористичного координаційного підрозділу Португалії, але нічого не знайшла на туриста.

У  португальській мові "гранат" перекладається як romã, а "граната" – як granada.

Раніше цього місяця органи безпеки Португалії підвищили офіційний рівень терористичної загрози країни з помірного до значного. Це відбулося після нападів ісламських екстремістів у Бельгії та Франції на хвилі війни Ізраїлю та ХАМАС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: