FT: В ЄС можуть знищити сотні тисяч тонн кави та какао через новий закон

Понеділок, 27 листопада 2023, 13:32

Сотні тисяч тонн кави та какао, що зберігаються на складах ЄС, ризикують бути знищеними через ухвалений закон про вирубку лісів, який набув чинності у червні.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Financial Times.

Закон має на меті заборонити на території ЄС продаж продуктів, зокрема, каву, какао, пальмову олію та каучук, які були вирощені в районах вирубки лісів.

Водночас Міжконтинентальна біржа (ICE), один з основних майданчиків для торгівлі ф'ючерсами на каву і какао, і Міжнародний торговий центр, спільне агентство ООН і Світової організації торгівлі, попередили, що кава і какао, які були вироблені або зберігаються в ЄС протягом перехідного періоду, можуть бути визнані такими, що не відповідають вимогам, і мають бути продані за межами ЄС або знищенні.

Реклама:

Близько 70 відсотків світового какао походить з Кот-д'Івуару та Гани, де широко поширені вирубка лісів та дитяча праця, а головні виробники кави у світі – Бразилія, В'єтнам, Колумбія та Індонезія.

Станом на літо 2023 року, на складах по всій Європі зберігалося майже 200 000 тонн какао і 150 000 тонн кавових зерен.

Правила ЄС розглядаються як найважливіша частина його екологічного законодавства "Зеленого курсу" і спрямовані на запобігання тому, щоб споживання в ЄС завдавало більшої шкоди країнам за його межами.

Наразі Єврокомісія веде переговори з країнами-членами ЄС, щоб знайти рішення щодо зберігання врожаю, імпортованого протягом перехідного періоду.

Однак у ЄК відмовились коментувати перебіг переговорів.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що зображення гірської вершини Маттерхорн буде вилучено з упаковки відомого шоколаду Toblerone після того, як частина виробництва продукту буде перенесена за межі Швейцарії.

З 1908 року Toblerone вироблявся в столиці Швейцарії Берні. Компанія Mondelēz, яка володіє Toblerone з 2012 року, оголосила минулого року, що з кінця 2023 року вона перенесе частину виробництва на свій завод у Словаччині, де також випускається шоколадний бренд Milka, який спочатку вироблявся у Швейцарії.

Після цього смаколик юридично не зможе називатися "швейцарським".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: