Зеленський подякував Румунії за Patriot для України

Новини — Четвер, 20 червня 2024, 16:09 —

Президент України Володимир Зеленський висловив подяку Румунії за ухвалене після тривалих сумнівів рішення передати одну з двох наявних у неї систем Patriot Україні.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Зеленський висловив подяку Румунії та румунському президенту Клаусу Йоганнісу за рішення щодо передачі Україні комплексу Patriot.

"Цей надважливий внесок посилить наш повітряний щит і допоможе нам краще захистити наших людей та критично важливу інфраструктуру від російського повітряного терору. Ціную рішуче лідерство Румунії та принципову підтримку України. Важливо, що цей крок зміцнює безпеку не лише України, а й усього нашого регіону та Європи", – зазначив президент. 

Він додав, що успіхи у відбитті російської агресії зараз, в Україні, запобігають потенційній агресії Росії проти інших сусідів у майбутньому. 

Нагадаємо, у Румунії 20 червня офіційно ухвалили рішення про передачу Україні однієї системи Patriot, попри те, що румунське Міністерство оборони не схвалювало такого кроку.

Переговори про можливе надання Україні системи Patriot розпочалися на початку травня, коли президент Йоганніс обговорив це питання з президентом США Джо Байденом під час візиту до Сполучених Штатів.

У травні Йоганніс підкреслив, що "для Румунії неприйнятно залишатися без протиповітряної оборони" і наполягав на тому, що "якщо Румунія від чогось відмовляється, вона повинна отримати щось натомість".

На той час Румунія мала лише одну активну систему Patriot, але 14 червня була введена в експлуатацію друга система, третю Румунія має отримати до кінця року і четверту – на початку наступного року

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: