Кулеба пояснив зникнення підписів деяких країн під рішенням Саміту миру

Новини — П'ятниця, 21 червня 2024, 07:18 —

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував ситуацію зі зникненням підписів деяких країн під комюніке Саміту миру, який відбувся на минулих вихідних у Швейцарії.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він говорив в ефірі телемарафону "Єдині новини".

За його словами, швейцарські колеги включили до першого списку підписантів, який вони опублікували, деякі країни, які на той момент остаточно ще не підтвердили своє приєднання.

"І тому коли вони (ці країни – Ред.) звернулися й сказали: "Зачекайте, ми ще розглядаємо цей документ", бо він ще правився до останнього моменту на Саміті, їх зняли з цього списку", – пояснив Кулеба.

Реклама:

Глава МЗС України також звернув увагу, що першою розганяти "хвилю" щодо відкликання підписів під комюніке почала російська пропаганда.

Водночас міністр не став говорити, які країни розглядають можливість підписання комюніке, зауваживши, що з його боку буде некоректно це озвучувати.

"Є декілька країн Африки, Латинської Америки, Карибського басейну, декілька країн з Океанії та Азії (можуть потенційно підписати рішення Саміту)", – сказав Кулеба.

Нагадаємо, спершу підсумковий документ підтримали 80 країн і чотири організації, згодом три країни відкликали підпис, але долучилися держава Антигуа і Барбуда, Організація американських держав і Вселенський патріархат.

В Офісі президента кажуть, що підсумковий документ Глобального саміту миру у Швейцарії можуть підтримати додаткові країни, які ще не приєднувались до нього. 

Напередодні до комюніке Саміту миру приєдналася Замбія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: