Лукаш Адамський

доктор історії та політичний аналітик, заступник директора Центру діалогу імені Юліуша Мєрошевського (Польща)
Всі публікації автора
Яких відносин із союзником прагне Київ? Погляд із Варшави на конфлікт з Україною
Без прогресу в питанні ексгумації та за умови недружньої риторики українських політиків у Польщі зростатиме вплив тих, хто вимагає зміни формату відносин з Україною.
Більше Міцкевича: як війна змінила ставлення українців до культури та історії Польщі
Війна змінила ставлення українців до Польщі, посиливши інтерес до польської культури. Як після перемоги це вплине на відносини Києва та Варшави?
Як не дати історичним суперечкам знищити зближення України та Польщі
Війна неймовірно зблизила поляків і українців, змусивши історію відійти на задній план. Однак її конфліктогенний потенціал не вичерпався, а лише послабився.
Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі
Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.
Папа, що образив українців: що стало причиною останніх рішень та заяв понтифіка
Східна політика Папи Римського Франциска викликає слушне обурення. Як пояснити такі дії Ватикану і чи всі вони заслуговують однаково радикального осуду?
Ризики на перспективу: що поляки думають про відносини з Україною
70% поляків вважають, що Росія здійснила агресію проти України, а 59% мають позитивне ставлення до Помаранчевої революції та Революції гідності.
Спіраль розчарувань: погляд із Польщі на кризу у відносинах з Україною
У польсько-українських відносинах уже кільканадцять років наростає проблема асиметрії очікувань, яка призводить до взаємного розчарування та емоцій.
Крим як Балтія: чим важливе для України засудження радянської анексії 1939 року
Російська дипломатія вкотре намагається переконати світ, що Литва, Латвія та Естонія добровільно вступили до СРСР. Аргументи цього повністю повторюють спроби виправдання анексії Криму.
Закони зворотної дії: чи залишилися шанси на українсько-польське порозуміння
Стосунки України та Польщі нагадують літак, що увійшов у штопор. Представники еліт накручують один одного та щораз менше здатні сприймати раціональні аргументи. Годі відмінювати на всі способи заклик "прощаємо та просимо прощення", адже для прощення потрібно щиро шкодувати про скоєні гріхи.