Наталія Андрусевич

голова правління Ресурсно-аналітичного центру "Суспільство і довкілля"
Всі публікації автора
Що отримає ЄС від членства України: три аргументи у сфері екології
Активне громадянське суспільство України, що працює у сфері довкілля і зміни клімату, стане важливим локомотивом просування зелених реформ на рівні ЄС.
"Одиниця" за довкілля: чому Україна провалилася у сфері, де ми вважали себе успішними
Або Європейська комісія недооцінила Україну, або Кабмін не має належного розуміння, що саме потрібно імплементувати у сфері охорони довкілля.
Зелене відновлення: на яких принципах буде базуватися відбудова України
Вибір зеленої моделі розвитку після війни повинен стати для України не просто документом, на який ми просимо кошти у наших партнерів, а цивілізаційним стрибком.
Шанс на "зелене" лідерство: як Україна адаптується до нових кліматичних вимог ЄС
Наскільки успішною є Україна у процесі зеленої трансформації? І які кліматичні питання були пріоритетними у стосунках з ЄС?
Зелений курс ЄС для України: як виграти від співпраці за новою європейською політикою
Вже понад рік дискусії про Європейський зелений курс не виходять за рамки гасел, міфів і "зради"...
Перший рік Green Deal: як Україна інтегрується у нову екологічну політику ЄС
Рік тому Європейський Союз проголосив курс на "озеленення" усіх сфер економіки та суспільного життя. Як Green Deal змінив політику Європи і що робити Україні?
Зі сміттям на вибори: як українські партії просувають екологічні ініціативи
Важливо знати, що партія підтримує вступ в ЄС та НАТО, але жодного стосунку до роботи міської ради це не має...
Зміна клімату як виклик для нацбезпеки: як Україні реагувати на нові екологічні ризики
Екологія стала складовою частиною системи національної безпеки України. Що це означає на практиці та які зміни чекають вітчизняну дипломатію?
Чим загрожує відмова України від строків переходу на екологічні норми ЄС
В уряді пропонують заощадити і відкласти імплементацію законодавства ЄС у частині захисту довкілля. Проте така ініціатива може призвести до більших збитків – Україна просто втратить ринок ЄС.
Зелене завдання: як Україні знайти своє місце у кліматичній політиці ЄС
Щонайменше 25% зовнішньої допомоги ЄС буде спрямована на кліматичні цілі. Саме тому Україна має активно включитися в обговорення та погодження всіх аспектів цієї підтримки.
Не лише до Трампа: чому в США Зеленський має говорити про екологію
Чи встигне новий уряд затвердити новий внесок щодо скорочень викидів, чи Володимир Зеленський поїде на саміт ООН лише з черговими обіцянками щодо посилення цієї роботи в Україні?
Гібрид Мінекології та Міненергетики: досвід ЄС та українські реалії
Чи відповідає об'єднання міністерств енергетики та екології досвіду ЄС? У низці європейських країн портфелі енергетики та екології об’єднані. Проте це не завжди означає рівноцінне злиття міністерств.
Зелений та ще зеленіший: чи стане президент України лідером екологічних змін?
Не варто казати, що "нічого не змінюється". У 2019 році є певні зміни порівняно з попередніми виборами. Жоден із кандидатів не має охорону довкілля як основу своєї передвиборчої агітації...
Екологічна свідомість в Україні та в ЄС: топ-5 подібностей та відмінностей
Немає жодної важливої екологічної проблеми, яку б не охоплювали положення Угоди про асоціацію. Однак загальна кількість екологічних практик громадян є значно нижчою в Україні, аніж в ЄС.
Екологічний вимір євроінтеграції: два шляхи для України
Україна нарешті дійшла до впровадження двох європейських директив у сфері охорони природи – "пташиної" та оселищної. Питання – у форматі їх впровадження. Наша країна заслуговує на більше, ніж біогеографічні семінари з російськими та іншими експертами з "колишнього СРСР".