Олена Бабакова

журналіст (Варшава)
Всі публікації автора
Страждають, але підтримують: чому поляки не вимагають зупинити антиукраїнські протести фермерів
Чому поляки готові поступитися своїм комфортом та прибутками, але продовжують підтримувати вимоги своїх фермерів?
Мігранти "обирають" уряд Польщі: як нова криза біженців може визначити переможця виборів
Міграція знову стала однією з головних тем парламентської кампанії у Польщі. Обіцянки "зупинити навалу чужинців" можуть рикошетом вдарити й по українцях.
Варшава виставила рахунок за допомогу: як у Польщі сприймають торговельну війну з Україною
Польська влада запевняє: Київ пішов на конфлікт не заради національних інтересів, а захищаючи інтереси олігархів. А ще такими діями він підігрує Берліну, який хоче зміни влади у Польщі.
ПіС на біс? Чи призведуть парламентські вибори до зміни влади у Польщі
Список скандалів, пов’язаних із ПіС, був би довший, аніж в усіх попередніх польських урядів разом узятих. Але за вісім років їхнього правління полякам стало краще жити.
"Разом, доки вибори нас не розлучать": як Польща змінює ставлення до України за великої війни
Партнерство Києва та Варшави ніколи не було таким міцним, як зараз. Однак зернова криза нагадала: зовнішня політика Польщі може швидко змінюватися на потребу внутрішньої.
Смерть через заборону абортів: чому Польща знову піднялася на антиурядові протести
В десятках міст Польщі відбулися марші пам’яті жінки, яка стала першою жертвою рішення Конституційного трибуналу про повну заборону абортів.
Відповідаємо на питання про Польщу: від заробітчан та вакцинування до політики
Як коронавірус вплинув на сусідню Польщу? Відповіді на головні "польські питання" - від вакцинування заробітчан до кризи правої коаліції.
Податок на свободу слова: чому польські медіа оголосили масштабний страйк
Польські ЗМІ страйкують, протестуючи проти намірів уряду накласти додатковий податок на доходи редакцій з реклами. Такий крок призведе до послаблення опозиційної преси.
Рішення, що розкололо країну: як Польща остаточно заборонила аборти
Від 28 січня на території Польщі де-факто повністю заборонені аборти. Публікація скандального рішення дала друге дихання багатотисячним протестам.
Шлях до катастрофи: як польська влада штовхає країну до виходу з ЄС
Чи можливий сценарій виходу Польщі зі складу ЄС? На перший погляд – повна нісенітниця. Проте польська влада почала робити кроки в цьому напрямку.
Жіночий страйк, який змінив країну: як Польща протестує проти заборони абортів
Сотні тисяч польок виходять на вулиці, щоб продемонструвати свою незгоду з рішенням Конституційного трибуналу, який під впливом партії влади повністю заборонив аборти у країні.
Польща без абортів: які наслідки матиме скандальне рішення Конституційного суду
Поляки почали протест проти рішення Конституційного трибуналу повністю заборонити аборти, який прирікає на пекло сотні і тисячі жінок.
Католицькі традиції кращі за закон: чому Варшава погрожує вийти зі Стамбульської конвенції
У польському уряді заявили про вихід країни зі Стамбульської конвенції. Чому дискусія щодо конвенції про запобігання насильству стосовно жінок активізувалася саме зараз?
Втеча від Шмигаля: як уряд заохочує мігрантів здавати український паспорт
Мовляв, ми не можемо провести демократичні реформи, побороти корупцію, але маємо потрібні вам робочі руки. То що тепер скажете, хто виграв? 
П’ять років в'язниці за розмови про секс: ініціатива влади, яка розколола Польщу
Після "бандерівців", біженців, лібералів та геїв правляча партія Польщі "Право і справедливість" знайшла нового "ворога нації" – вчителів, які розповідають школярам про стосунки та статеві відносини.