Єгор Брайлян

кандидат історичних наук, журналіст-міжнародник
Всі публікації автора
Похмілля для прем'єра: як порушення карантину може коштувати посади Борису Джонсону
Через скандали навколо порушення карантину Борис Джонсон наразі ближчий до відставки, аніж будь-коли з моменту свого призначення на прем'єрську посаду.
Расизм, ремонт та колишній радник: як Борис Джонсон опинився в центрі гучних скандалів
Весна 2021 року виявилася досить багатою на політичні скандали, пов’язані з британським прем’єром Борисом Джонсоном.
Не лише острівна Британія: як Brexit вплинув на кордони в Європі
На які поступки Євросоюзу пішла Британія, щоби зберегти контроль над Гібралтаром? І що це означає для України?
Момент істини для Лондона: чи піде Британія на конфлікт із ЄС та США
Вже 29 вересня Палата громад має намір розглянути у другому читанні закон про внутрішній ринок – ініціативу, здатну серйозно розсварити Лондон не лише із Брюсселем, а й з Вашингтоном.
Революція від Джонсона: як британська економіка має одужати від коронакризи
Пандемія завдала потужного удару по економіці Британії. Втім, в уряді Її величності впевнені: прагнення стати "чемпіоном вільної торгівлі" має повернути країні її економічну велич.
Закриття Британії: як Лондон мінятиме свою імміграційну політику
Мешканці ЄС та поза ним будуть відтепер зрівняні в правах, а пріоритетними групами іммігрантів у Британію названо науковців та інженерів.
Все або нічого: чим завершаться торговельні переговори ЄС та Британії
Діалог між Лондоном та Брюсселем про майбутню зону вільної торгівлі вдалося зрушити з мертвої точки. Проте чи встигнуть сторони домовитися до 30 червня?
Війна з імперією: навіщо протестувальники хочуть знести пам'ятник Черчиллю
Протести у США знайшли продовження й у Європі. Першою жертвою стали монументи політичним діячам доби колоніалізму. "Під роздачу" потрапив навіть Вінстон Черчилль.
Виклик для Джонсона: хто очолив британську опозицію і чого від цього чекати Україні
Британська опозиція нарешті змінила свого лідера. Кір Стармер виглядає більш небезпечним опонентом Борису Джонсону, аніж його попередник. І має значні шанси стати новим головою уряду Її величності.
Британське перезавантаження: хто з опозиціонерів кине виклик Борису Джонсону
Поразка на парламентських виборах змушує британську опозицію шукати собі нових лідерів. І можливо – новий політичний курс. Та чи буде цього достатньо, щоби кинути виклик Борису Джонсону?
Життя після Brexit: чи вдасться Лондону та Брюсселю домовитися про нові умови торгівлі
Британія, вийшовши зі складу ЄС, бачить себе в нових умовах "чемпіоном вільної торгівлі". Проте необхідність узгодити нові умови торгівлі з Євросоюзом може стати непосильним завданням для Лондона.
Останній шанс на власну державу: як Шотландія посилює боротьбу за незалежність
Успіх на виборах дозволив Шотландській національній партії посилити свої вимоги щодо проведення нового референдуму про незалежність. Доля незалежної Шотландії значною мірою залежить від дати цього референдуму.
Пастка Brexit: чому британська криза більше не має простих рішень
Прагнення Бориса Джонсона за будь-яку ціну забезпечити вихід Британії з ЄС 31 жовтня вже викликало глибоку політичну кризу. Більше того, кожен новий крок прем'єра лише поглиблює її.
Консерватори та Brexit із ними: що чекає найстарішу партію Британії
Найстаріша політична сила Британії переживає ледь не найглибшу кризу в своїй історії. До цього консерваторів завели євроскептичні настрої, які активно підживлює кандидат №1 на посаду нового прем'єра.