Денис Черніков

координатор Парламентської експертної групи з євроінтеграції
Всі публікації автора
Законодавчий спам: чому в Ради не доходять руки до справді важливих ініціатив
У Верховній раді вже лежать важким спамом понад 10 тисяч законопроектів. Як результат, більшість із проєвропейських законів чекають розгляду в середньому по два роки.
Домораторитися до гілок: чим небезпечна нова ідея заборони експорту деревини
Раді запропоновано посилити боротьбу з контрабандою лісу-кругляка шляхом запровадження мораторію на експорт паливної деревини. Це своєрідне ноу-хау – Україні доведеться доводити дефіциту хмизу та гілок.
Євроінтеграція між популізмом та лобізмом: чого бракує президентській ініціативі
Профілактику та лікування наростаючого правового тромбу можна розпочати з невеликих кроків. Наприклад, більш чітко визначити вимоги до подання законопроектів у ВР...
Євроінтеграція у Раді: як штовхають закон про електронні комунікації, що суперечить Угоді з ЄС
Сфера телекомунікацій – одна з тих, де Україна повинна мати, але досі не має так званої "дорожньої карти" зближення з правом ЄС. За кілька років після прийняття нібито "євроінтеграційних" законів Україні доведеться суттєво коригувати ці нові документи...
Депутати пішли лісом. Чи можна зберегти заборону експорту деревини без порушень норм СОТ
Верховна рада шукає альтернативу нинішньому мораторію на експорт необробленої деревини. Наразі у парламенті зареєстровано три відповідних законопроекти. Втім, жоден із них не містить механізму обмеження внутрішнього виробництва і споживання.
Вкуримо по-європейськи? Чи відповідає збільшення акцизів зобов'язанням перед ЄС
Ініціатива уряду підвищити мінімальний акциз на сигарети не пов’язана із зобов’язаннями перед ЄС. Натомість є суто українська політика "латання дірок" у бюджеті за рахунок традиційного збільшення податків на "шкідливі" продукти.