Парламентська експертна група з євроінтеграції

Всі публікації автора
Євроінтеграція у Раді: фондовому ринку пропишуть правила ЄС
Рада підійшла до фундаментальних змін на ринку цінних паперів. Втім, законодавці не врахували важливих норм права ЄС про заборону незаконного використання інсайдерської інформації та захисту прав клієнтів інвестиційних фірм.
Курс на протекціонізм: чим загрожує законопроект "Купуй українське"
Чи може Україна внести зміни у тендерні процедури заради підтримки вітчизняного виробника? Так, але для цього потрібні або тривалі переговори із зацікавленими державами-членами Угоди СОТ про державні закупівлі, або вихід із цієї угоди.
Сміття поза законом: чи адаптує Україна європейські вимоги поводження з відходами
Жоден із поданих до ВР законопроектів, присвячених поводженню з відходами, не пропонує цілісної системи, не впроваджує механізмів реалізації на основі чітких та прозорих правил, однакових для всіх. Деякі норми навіть суперечать вимогам ЄС...
Банки з привілеями: чим законопроект про кредитні спілки суперечить нормам ЄС
В Євросоюзі кооперативні банки створюються і зобов’язані діяти на тих самих законодавчих підставах, що й банки, засновані на інших бізнес-моделях. Їм не надається якихось переваг, тоді як в Україні для них пропонується створити пільгові умови.
Євроінтеграція у Раді: чи можливо поєднати допомогу авіапрому та право ЄС
У країнах ЄС подібні законодавчі ініціативи викликали би скандал, а їх авторам довелось би довго пояснювати, чому вони порушують вимоги вільної конкуренції, навіть маючи благородні наміри. Та й самі наміри були би поставлені під сумнів.
Євроінтеграція у Раді: ударний тиждень після критики ЄС
Верховна рада, схоже йде на рекорд – цього тижня запланована на розгляд сесії шалена кількість євроінтеграційних законопроектів. Така тенденція склалася тільки після нищівної критики, що пролунала на адресу українського парламенту з Євросоюзу.
Заборонити, не забороняючи. Нова спроба вирішити проблему експорту деревини
Верховній раді пропонують тимчасово, до 2020 року, встановити мито на експорт лісоматеріалів у розмірі 15% від їхньої вартості. Це врегулює проблемні питання у відносинах України з СОТ та ЄС, переконують розробники законопроекту.
Пільги для електромобілів. Які з них відповідають законодавству ЄС?
У парламенті зареєстровано одразу два законопроекти, які надають суттєві переваги майбутнім власникам електромобілів. Як це співвідноситься з правом ЄС? Чи може призвести до порушень Угоди про асоціацію з Євросоюзом?
Насмітили на три законопроекти. Яка з ініціатив щодо відходів відповідає нормам ЄС
Не викликає суперечок, що проблема утилізації відходів в Україні має бути вирішена шляхом імплементації європейських правил. Однак суперечливі законодавчі ініціативи аж ніяк не наближають українське законодавство до норм ЄС.
Євроінтеграція у Раді: як штовхають закон про електронні комунікації, що суперечить Угоді з ЄС
Сфера телекомунікацій – одна з тих, де Україна повинна мати, але досі не має так званої "дорожньої карти" зближення з правом ЄС. За кілька років після прийняття нібито "євроінтеграційних" законів Україні доведеться суттєво коригувати ці нові документи...
Депутати пішли лісом. Чи можна зберегти заборону експорту деревини без порушень норм СОТ
Верховна рада шукає альтернативу нинішньому мораторію на експорт необробленої деревини. Наразі у парламенті зареєстровано три відповідних законопроекти. Втім, жоден із них не містить механізму обмеження внутрішнього виробництва і споживання.
Євроінтеграція у Раді: що очікувати від нового парламентського року
З 400 поданих у 2016 році законопроектів, які стосуються Угоди про асоціацію, понад 50% законодавчих пропозицій не відповідають зобов’язанням України або ж потребують суттєвого доопрацювання.
Євроінтеграція у Раді: бізнесу додадуть обмеженої відповідальності
Ключовий євроінтеграційний законопроект тижня дозволяє створити сприятливі умови для ведення бізнесу малих та середніх підприємств. Він актуальний для 500 тисяч зареєстрованих в Україні ТОВ.
Чи потрібен Україні захист інвесторів? Відповідь дізнаємося незабаром
Існує пряма залежність між рівнем інвестиційної привабливості країни та ефективністю захисту прав інвесторів. Особливо негативно позначається на інвестиційному іміджі України практика рейдерських захоплень. Як на законодавчому рівні суттєво спростити ведення бізнесу?
День транспорту в парламенті: євроінтеграційний вимір
Цього тижня у Верховній раді буде день транспорту. Україна взяла на себе досить вагомі зобов’язання щодо безпеки перевезень і має виконати їх у доволі стислі терміни...