Світлана Майструк

експерт ГО "Український центр європейської політики"
Останні публікації автора
Топ-6 євроінтеграційних завдань для Ради: проблемні місця у виконанні Угоди
Багато важливих євроінтеграційних законопроектів роками лежать у Верховній раді. Як наслідок, станом на кінець 2017 року Україна навіть на чверть не виконала своїх зобов’язань. Нинішній рік для Ради має стати передвиборчим. Тож чи побачимо ми ривок перед фінішем?
Рятівні 50: чи запрацюють в Україні європейські обмеження швидкості авто
Європейські країни вже давно йдуть шляхом втілення комплексного підходу до зменшення смертності на дорогах. Так, остання Європейська програма дорожньої безпеки має мету – зменшити смертність на дорогах на 50% до 2020 року порівняно з 2010 роком.
Перевірки авто по-новому: чи запрацює в Україні європейська система техогляду
Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна найближчим часом має провести реформу сфери технічного огляду. Однак депутати думають інакше, пропонуючи систему, яка створює поле для корупції та спотворює поняття євроінтеграції.
Прихована загроза: що може заблокувати український агроекспорт
Україна потроху здобуває лояльність європейського ринку харчової продукції. Приємний бонус – збільшення експорту продукції з доданою вартістю. Однак, як завжди, експорт може «зависнути» в повітрі. ЄС може в будь-який момент зупинити експорт через невідповідність законодавства України у сфері контролю за кормами.
Євроінтеграційна осінь: які вимоги ЄС має виконати Верховна рада
Останнім часом Угоді про асоціацію між Україною та ЄС приділялося чимало уваги у словах найвищих представників влади. Однак якими є реальні євроінтеграційні завдання України у новому політичному сезоні? І чому нам уже варто готуватися до ложки дьогтю?
Зміни не для всіх: що означатиме перехід на європейський стандарт водійських посвідчень
У країнах ЄС зазвичай для водіїв 1-ї групи діє спрощена система – достатньо перевірити зір/заповнити декларацію про стан здоров’я. Вимоги до підтвердження здоров’я зростають лише після досягнення 50-річного віку або залежно від тяжкості умов праці.
Чому українські продукти на експорт безпечніші, ніж для себе
Поки Україна не запровадить еквівалентну європейській систему держконтролю з усіма її необхідними механізмами, то "цінуватиме" європейського споживача вище за вітчизняного, залишаючи преференції виробникам небезпечної продукції.
Всі публікації автора