Дмитро Шульга

Директор програми "Європа і світ" Міжнародного фонду "Відродження"
Всі публікації автора
Не дати Орбану шансу на вето: що чекає євроінтеграцію України у 2024 році
На що чекати після історичного рішення ЄС про відкриття переговорів про вступ? Яким виглядає календарний план євроінтеграції на 2024 рік?
Розширення з багатьма невідомими: чи готові країни ЄС до вступу нових членів
Наразі сформований консенсус усіх країн-членів ЄС (окрім Угорщини) про необхідність розширення ЄС. Але цей консенсус не є стабільним.
НАТО, а не "гарантії безпеки": чому Києву варто зосередитися на одній меті
Українські заклики до членів НАТО розпочати процес вступу до Альянсу і також надати "гарантії безпеки" – розпилюють зусилля і створюють непорозуміння.
Відповідальність за євроінтеграцію: що важливо врахувати під час переформатування уряду
У чому полягає ідея створення Мін'єврокульту? І які ризики того, що він стане він дублюючим центром євроінтеграції в уряді?
Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву
Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.
Зеленський у Мюнхені: що почув Захід у промові українського президента
Теза Володимира Зеленського про нову архітектуру європейської безпеки працює на інтереси РФ і відверто небезпечна для України.
Поворот до Китаю? Запитання до зовнішньополітичної стратегії України
Присутність Китаю в українській зовнішній політиці помітно зростає. Тепер це знайшло відображення у Стратегії зовнішньополітичної діяльності.
Євроінтеграція-2020: що має стати пріоритетом у виконанні Угоди з ЄС
Чи виконає Україна вчасно своє "домашнє завдання" з євроінтеграції? Показовими стануть результати першого повного року, коли за виконання Угоди буде повністю відповідати нова влада.
Євроінтеграція на стику влад: чи є успіхи України у впровадженні реформ
Більшість положень Угоди про асоціацію має бути виконано до кінця каденції президента Зеленського і нинішнього складу Єврокомісії. Тож яким є стан виконання Угоди на початок 2020 року?
Шість завдань для Східного партнерства: що вже зараз варто робити Україні
Якщо Східне партнерство – це не процес заради процесу, а стратегічна політика – то слід повернутися до питання: а що є його метою?
Євроінтеграція де-факто: що залишилося зробити Україні для впровадження УА
Підтверджена ефективність виконання Києвом Угоди про асоціацію дасть підстави вже 2020 року пропонувати перегляд її положень – у бік посилення амбіцій.
Євроінтеграція де-факто: наскільки просунулася Україна у впровадженні УА
Ключові положення економічної частини Угоди мають бути виконані до кінця 2023 року – протягом каденції президента Зеленського і нового складу Верховної ради.
Майже членство у ЄС: що запропонував Порошенко і що ще може зробити Україна
Отже, які нові завдання президент пропонує після отримання безвізу та набуття чинності Угодою про асоціацію? Порошенко назвав п'ять пріоритетів. Що ж, давайте проаналізуємо, що в цих ініціативах є справді нового та які з пропозицій можна вважати доцільними...
Санкції продовжать, хоча проблеми лишаються: настрої в Брюсселі щодо "Мінська" та України
Цієї осені майже всі країни-члени ЄС зрозуміли (часом з великим подивом!), що Росія явно намагається підривати європейську єдність. Дії Москви тепер помітні всім... Навряд хтось очікує проривів після переговорів у Берліні в середу, але зустріч треба провести...