Сергій Солодкий

перший заступник директора Центру "Нова Європа"
Всі публікації автора
Переговори чи капітуляція? Що приховують та як мають змінитися "мирні" ідеї щодо України
Частина західних країн через постійні погрози Москви боїться визнати, що Росія – ворог, який має зазнати поразки. Цим Захід шкодить сам собі...
8 інструментів російського впливу: як Україні зберегти підтримку громадян ЄС
Які інструменти використовує РФ для свого впливу в Євросоюзі? І що має робити Україна, щоб зберегти підтримку ЄС щонайменше на поточному рівні?
Трикутник, але не союз: що не так з альянсом Києва, Лондона і Варшави та як це виправити
На відміну від Києва, у Варшаві та Лондоні бракує запиту на розвиток українсько-польсько-британського "союзу". Навіть визначення "союз" сприймається там доволі неоднозначно.
Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора
Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.
Альтернатива ПДЧ: чому Україні потрібна дорожня карта для вступу до НАТО
Тема запрошення України до виконання Плану дій щодо членства залишається вкрай токсичною в діалозі Києва та НАТО. Як вийти з цього замкненого кола?
Токсична Росія: як німці змінюють ставлення до Nord Stream-2 після отруєння Навального
Чи можливе запровадження санкцій проти російського проєкту за нових обставин? Чиї дії будуть вирішальними?
М'яка сила Зеленського: як за рік змінилося сприйняття України на пострадянському просторі
Зростання інтересу до подій, що відбуваються всередині нашої країни, могло би посприяти посиленню "м’якої сили" України у низці пострадянських країн.
Від Донбасу до Nord Stream-2: що формує відносини України та Німеччини
Яким є стан справ у співпраці між Німеччиною та Україною після першого року президентства Володимира Зеленського? Як Києву та Берліну стати ближчими один до одного?
Шанс на мир чи навпаки: як у світі виносили безпекові питання на референдум
Міжнародні приклади використання інструменту референдумів – вкрай неоднозначні. Референдум може стати символічним етапом врегулювання, а може й поглибити існуючі проблеми.
Як Лукашенко, але євроінтегратор: якого президента хочуть українці
Лише 9,4% українців готові віддати свій голос за політика, який припинить євроінтеграцію. Натомість з'явився новий ризик: єврооптиміст і євроскептик по-українськи – це часом одна і та ж людина.
ЄС та НАТО у Конституції: відповіді на 3 ключових питання
Вперше депутати зрозуміли, що можуть втратити голоси і дискредитувати себе перед виборцями, якщо не підтримають голосування за НАТО та ЄС. Раніше було все навпаки.
Слабка ланка ЄС: чи зможуть друзі Путіна заблокувати продовження санкцій
Чи зможуть дружні до очільника Кремля країни заблокувати чергове продовження антиросійських санкцій? Обережний прогноз: у грудні 2018 року санкції, ймовірно, будуть знову продовжені на півроку.
Мовчання харків’ян: Харківщина відвернулася від Росії, але поки не полюбила Євросоюз
Харків – одне з найбільш євроскептичних міст України, вступ до Європейського Союзу тут підтримують тільки 32% населення. Мало хто пов’язує успіхи міста з європейською інтеграцією, навіть у ситуаціях, коли йдеться про проекти, фінансово підтримані ЄС. А найбільшу вигоду від європейської інтеграції у місті відчули освітяни.
Brexit дружбі не перешкода: аудит відносин України та Великої Британії
Британія має імідж країни, яка виступає за найжорсткішу позицію та санкції проти РФ... Кроки британського керівництва чітко вписуються у формулу "Британія виходить із ЄС, але не залишає Європу". Її можна навіть перефразувати: "Британія виходить із ЄС, але не забуває про Україну"...