Вікторія Вдовиченко

кандидат історичних наук, асоційований член Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Всі публікації автора
Італійський розворот: чому Рим змінив ставлення до європрагнень України
Італія вперше озвучила євроатлантичні меседжі щодо України, хоч і не настільки потужно, як би цього хотіли у Києві.
Рим згадав про лідерство: як новий прем'єр змінив зовнішню політику Італії
Повернення до західних цінностей Маріо Драгі демонструє на практиці – в тому числі у відносинах з авторитарними лідерами.
Уряд рятівників: як Маріо Драгі хоче докорінно реформувати Італію
Підтримку новому уряду висловили майже всі партії Італії. Такий мандат довіри дозволяє Маріо Драгі анонсувати масштабний пакет реформ, здатний докорінно змінити країну.
Супермаріо у прем'єри: чи зможе "рятівник євро" вивести Італію з політичної кризи
Кандидатура Маріо Драгі на посаду прем'єра Італії стає останньою спробою уникнути вкрай небезпечних за доби пандемії дострокових виборів.
"Чітка проєвропейська" коаліція чи "друзі Путіна": куди заведе Італію політична криза
Після успішного голосування у парламенті італійський прем’єр Джузеппе Конте все ж подав у відставку, давши шанс на реванш "другу Путіна" Маттео Сальвіні.
Ігри в геостратегію: як НАТО та ЄС намагаються збільшити свій вплив у світі
Вперше з часів холодної війни НАТО намагається набути геополітичної суб'єктності. Аналогічним курсом намагається йти і Європейський Союз.
Сварка за 209 мільярдів: чому коронавірусна допомога ЄС поглибила кризу влади в Італії
Італія знову опинилася за крок від політичної кризи та нових дострокових виборів. Фактором, що додатково ускладнює ситуацію, стала рекордна фінансова допомога ЄС.
Замаскований локдаун: як Італія готується до другої коронавірусної хвилі
Країна, яка стала символом першої хвилі коронавірусу, поступово готується до другої. Уряд Італії закриває кінотеатри, театри, спортзали, басейни та гірськолижні курорти.
Свято популізму: що принесли Італії перші "коронавірусні" вибори
Розділивши підтримку навпіл між владою та опозицією, італійці натомість підтримали ініціативу скорочення кількості депутатів.
Коронавірус веде до лави підсудних: уряд Італії звинуватили у неготовності до епідемії
Якби італійський уряд вчасно оновлював план дій на випадок епідемії, щонайменше 10 тисяч смертей вдалося б уникнути. Хто має понести за це відповідальність?
Правий та ще правіший: як карантин та економічна криза змінили Італію
Масштабні протести, вимоги відставки уряду – італійська політика так і не пішла "у відпустку". Пандемія та карантин викликали різке збільшення підтримки правих.
Між вірусом та коктейлем Молотова: чому Італію знову охопили протести
Медичні рекомендації уникати соціальних контактів не зупинили італійських правих та футбольних фанатів – на вулиці з камінням та коктейлями Молотова вийшли сотні протестувальників.
Одужання Італії: як країна відновлює життя після жорсткого карантину
Від 4 травня в Італії знову запрацюють мільйони підприємств, а люди отримають право відвідувати родичів, займатися спортом та ходити до музеїв.
Боротьба з "вірусом" мафії: як Італія провела наймасштабніше очищення влади від криміналу
Новітня історія Італії – це боротьба проти спайки криміналу та політики, із перемогами антимафіозних політиків, активістів та прокурорів.
"Від Росії з любов’ю": як Кремль використав епідемію для спецоперації в Італії
"Гуманітарна допомога" Італії має на меті посилення голосів противників санкцій та демонстрацію РФ як країни, чия армія не лише не загрожує Європі, а навіть навпаки – готова прийти на допомогу.