Мацей Заневич

керівник програми міжнародного співробітництва Forum Energii, Варшава
Всі публікації автора
Чому офіційні переговори про вступ України до ЄС повинні починатися з питань енергетики та клімату
Успішна, глибока і швидка інтеграція в демократичний і ліберальний ЄС, починаючи з енергетики та клімату, - це можливість, яку не можна втратити.
Baltic Pipe: як Польща долає газову залежність від Росії
Мета Baltic Pipe — зменшити залежність Центральної Європи від Росії. Якщо все піде за планом, норвезький газ почне надходити до Польщі вже у жовтні 2022 року.
Польська перемога над "Газпромом": як Європа скидає енергетичний диктат РФ
Польщі вдалося повторити успіх "Нафтогазу" - через суд вона змусила "Газпром" переглянути ціни. Що це означає для Східної Європи?
Темний бік Качинського: що показав новий касетний скандал у Польщі
Диктофонні записи найвпливовішої людини країни знову розділили Польщу. Ярослав Качинський збирався "за телефоном" оформити банківський кредит і непомітно збудувати хмарочос у центрі Варшави.
Пригоди банкіра з диктофоном: Польщу накрив корупційний скандал
Корупційний скандал, в якому замішане керівництво керівної партії "Право і справедливість", може серйозно дискредитувати польський уряд.
У полоні старих концепцій: що впливає на українську політику Польщі
Вперше з часів Гедройца в Польщі знову почалися обговорення, якою має бути східна політика. З одного боку, аксіомою залишається ідея про необхідність хороших відносин з Києвом. З іншого - в парламенті присутні представники крайніх правих рухів.