Створюється громадський орган Асоціації

Четвер, 26 червня 2014, 07:57 — спільна заява

Платформа громадянського суспільства – принципово новий орган в системі української влади, та його створення Україні не уникнути.

Даний двосторонній орган (де буде представлене громадянське суспільство України та Євросоюзу на паритетних засадах) передбачений Угодою про асоціацію.

Європейська правда вже публікувала повідомлення про експертні ініціативи щодо термінового створення платформи. Цього тижня, а саме 23 червня, дана ініціатива була затверджена офіційно.

Ми публікуємо рішення з цього приводу, ухвалене та підтверджене всіма зацікавленими гравцями. В ньому міститься уточнений перелік груп майбутньої  Платформи громадянського суспільства.

Встановлений також жорсткий крайній строк для подання пропозицій тих, хто бажає взяти участь у створенні платформи – 30 червня 2014 року. Лишилося ще кілька днів.

ЗАЯВА
Про початок процесу створення Української частини Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС

23 червня 2014

Ініціативна група представників громадянського суспільства повідомляє про початок процесу утворення Української частини Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (далі – Платформа), створення якої передбачено статтями 469 та 470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Враховуючи різноманітність вихідних позицій груп громадянського суспільства, що проявили ініціативу у створенні Платформи, та прагнучи утворити інклюзивну Платформу для якнайширшого представництва інтересів громадянського суспільства, представники громадянського суспільства дійшли консенсусу щодо принципів діяльності Платформи та готові запропонувати її структуру й порядок денний.

Основним завданням Платформи є сприяння імплементації Угоди про асоціацію, моніторинг процесу її виконання та експертно-консультаційна робота до виконання конкретних положень Угоди. Для виконання цього завдання Українська частина Платформи об’єднає компетентні організації громадського суспільства, що спеціалізуються на темах, визначених Угодою про асоціацію, та підтримують європейську інтеграцію України.

Структура Української частини Платформи базуватиметься на змісті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та буде організована за такими групами:

1. Політичний діалог Україна-ЄС, зовнішня та безпекова політика

2. Демократичні реформи, верховенство права

3. Права людини, гендерна рівність та недискримінація

4. Боротьба з корупцією та шахрайством, державні фінанси, державні закупівлі, політика у сфері конкуренції (включно з державною допомогою)

5. Міграційна політика (включно з політикою притулку), трудова міграція, візова політика

6. Нетарифне регулювання, захисні заходи, митне оформлення (включно з правилами визначення країни походження товарів

7. Тарифне регулювання, перехідні періоди, вилучення, режим торгівлі з третіми країнами

8. Технічне регулювання, санітарні та фітосанітарні заходи, географічні зазначення, безпека продукції

9. Торгівля послугами (включно з захистом споживачів), рух капіталів, заснування та діяльність компаній

10. Промислове та науково-технічне співробітництво, захист інтелектуальної власності, інформаційне суспільств

11. Навколишнє природне середовище

12. Енергетика та транспорт

13. Зайнятість, трудові права, безпечні та здорові умови праці, соціальна політика

14. Освіта та навчання, молодь

15. Транскордонне та міжрегіональне співробітництво

Кожна з цих 15 тематичних груп обиратиме свого керівника. Керівники груп складатимуть Українську частину Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС.

Започаткування Української частини Платформи планується на Установчих Зборах, про час та місце проведення яких буде оголошено пізніше.

Ініціативна група закликає до поширення інформації про процес створення Української частини Платформи серед найрізноманітніших груп громадянського суспільства та запрошує офіційні структури України та ЄС до спостереження й сприяння утворенню Платформи.

Пропозиції щодо кваліфікаційних критеріїв для участі в Українській частині Платформи, правил діяльності Української частини Платформи та її тематичних груп, порядку денного Установчих Зборів Української частини Платформи приймаються за адресою eu.ua.platform@gmail.com  до 30 червня 2014 року.

Ініціативна група:

Василь Андреєв, Федерація професійних спілок України

Ростислав Дзундза, ГО "Бюро соціальних та політичних розробок"

Родіон Колишко, Федерація роботодавців України

Олександр Сушко, Національний координатор УНП ФГС СхП, Інститут Євро-Атлантичного співробітництва

Вадим Трюхан, Політичне об’єднання "Сила людей"

Роберт Хорольський, ГО "Асоціація податкових консультантів"

Дмитро Шульга, Міжнародний фонд "Відродження"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.