Японія надала Україні близько $100 млн позики на проведення економічних реформ

Четвер, 17 липня 2014, 16:52

Сума позики становить 10 млрд ієн (близько 100 млн доларів США), що є частиною пакету фінансової допомоги Україні у розмірі $1,5 млрд, про надання якого оголосив прем'єр-міністр Японії 24 березня цього року на Саміті з питань ядерної безпеки в Гаазі.

Про це міністр закордонних справ Японії Фуміо Кісіда заявив у Києві на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, передає УНІАН.

"Сьогодні ми підписали угоду щодо позики на політичний розвиток на суму близько 100 млн доларів США", - сказав Кісіда.

Також 17 липня в рамках візиту в Україну міністра закордонних справ Японії відбулося підписання угоди (в формі обміну нотами) між урядами України та Японії щодо кредитної угоди про позику на політику розвитку та здійснення економічних реформ між Кабінетом міністрів України та японською Агенцією міжнародного співробітництва.

В результаті підписання Україна на вигідних умовах отримає позику японської Агенції міжнародного співробітництва як співфінансування системного проекту Світового банку "Перша позика на політику розвитку" (на суму $750 млн) для фінансування держбюджету та підтримки реформ уряду України за такими напрямами: забезпечення належного урядування, прозорості та підзвітності в державному секторі, дерегуляція та зниження витрат на ведення бізнесу, реформування системи неефективних і несправедливих енергетичних субсидій та покращення захисту малозабезпечених верств населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.