Комітет з євроінтеграції вимагає внести на ратифікацію Угоду про асоціацію до 12 серпня

Вівторок, 22 липня 2014, 17:57

Сьогодні 22 липня Комітет Верховної ради з питань європейської інтеграції провів засідання, на якому розглянув стан підготовки до ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та закликав президента України внести її не пізніше 12 серпня до парламенту для ратифікації, йдеться в офіційному повідомленні комітету.

"Угода про асоціацію є результатом роботи кількох урядів, багатьох міністерств і відомств. В липні 2012 року Угоду було парафовано, і з того часу в її тексті не було змінено жодної літери, крапки або коми",- наголосив голова комітету Григорій Немиря. "27 липня Україна, Грузія і Молдова підписали Угоду. Молдова і Грузія вже її ратифікували. За цей час з боку ЄС її ратифікували Румунія, Литва і Латвія. На жаль, станом на сьогодні в порядку денному Верховної ради немає подання президента України щодо ратифікації Угоди".

За його словами, "Угода про асоціацію - це цивілізаційний вибір народуУкраїни". "Це питання політичної відповідальності перед усіма українцями. Президент повинен без зволікань внести Угоду до парламенту для її подальшої ратифікації. Вже навіть Європейський парламент, Рада ЄС та єврокомісар з питань європейської політики сусідства та розширення Штефан Фюле закликали Україну швидко ратифікувати Угоду",- підкреслив Григорій Немиря.

За інформацією Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції та Міністерства економічного розвитку та торгівлі пакет документів, необхідний для внесення Президентом України Угоди до парламенту для її ратифікації, готовий.

"Ми отримали погодження від всіх міністерств та відомств. Якщо технічно ізольовано розглядати питання підготовки для ратифікації, то необхідний для цього пакет документів готовий", - сказав директор департаменту Європейськго Союзу МЗС України Всеволод Ченцов.

Заступник голови адміністрації президента Валерій Чалий заявив, що підтримує ратифікацію Угоди, але МЗС не надало президентові необхідний для цього пакет документів.

"Я виступаю за доцільність ратифікації Угоди. Як тільки ми отримаємо пакет необхідних документів, президент підпише подання",- сказав він.

В той же час Валерій Чалий закликав зачекати кілька місяців з ратифікацією Угоди, оскільки це за підрахунками адміністрації Президента дозволить Україні не втратити 500 мільонів гривень.

"Ми втратимо 500 мільонів гривень, якщо ратифікуємо Угоду зараз. Ратифікація Угоди є символічною для України, але ці гроші зараз вкрай важливі для нашої армії та економіки",- сказав він.

У цьому зв'язку, Григорій Немиря підкреслив, що під час засідання Комітетубуло отримано офіційну відповідь, що технічно Угода готова до ратифікації парламентом.

"У нас є чітка відповідь, що технічно Угода готова до ратифікації. У нас сьогодні лунали поодинокі претензії до міністра закордонних справ України. Але я ніколи не повірю, що за наявності політичної волі президента України у цьому питанні Міністерство закордонних справ буде йому перешкоджати. Аргументи щодо економічних втрат нагадують риторику Януковича", - сказав він.

"Найкращою спецоперацією Росії буде зірвати ратифікацію Угоди про асоціацію",- сказа член комітету Юрій Благодир.

За словами голови громадської організації Центр UA, колишнього віце-прем'єра з питань європейської інтеграції Олега Рибачука, "Угоду потрібно швидко ратифікувати: не можна дозволити зовнішнім або внутрішнім ризикам дозволити відтермінувати ратифікацію".

Члени комітету обговорили проект постанови про рекомендацію президенту негайно внести на ратифікацію до Верховної ради України Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (№4217а від 02.07.2014) та прийняли рішення рекомендувати парламенту схвалити цей законопроект, зауваживши, що крайнім терміном внесення Угоди на ратифікацію президентом має стати 12 серпня.

"Питання ратифікації Угоди - це засадниче політичне питання, а не предмет економічних торгів. Якщо ми негайно ратифікуємо Угоду, то ми виб'ємо одну з причин російської агресії проти України", - сказав народний депутат, один з авторів законопроекту Сергій Власенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.