Фабіус: Росія може використати гуманітарну місію для вторгнення

Вівторок, 12 серпня 2014, 12:25

Російська гуманітарна допомога може бути спробою встановлення присутності РФ на сході України. 

Про це заявив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус, повідомляє Financial Times.

У вівторок Фабіус заявив в інтерв’ю французькому радіо: "Ми маємо бути дуже обережні, тому що це може бути прикриттям для росіян, щоб встановити свою присутність біля Луганська та Донецька".

"Цей "конвой" можливий лише з дозволу Червоного Хреста", - сказав він.

Червоний Хрест у своїй заяві ввечері в понеділок зазначив, що практичні деталі операції повинні бути зв'ясовані до її початку.

Також було підкреслено, що Червоний Хрест використовуватиме власний персонал та транспорт, а допомога не міститиме жодної "військової складової" та надаватиметься  "з належною повагою до фундаментальних принципів нейтральності, неупередженості та незалежності".

Документ, поширений також російською владою, вимагає від Москви "без невиправданої затримки" перед початком місії надати "всі необхідні подробиці, що стосуються допомоги, в тому числі об'єм та тип усіх засобів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Угода, що розлютила Макрона: як США та союзники змінюють світову систему безпеки

Безпекова угода США, Британії та Австралії спричинила скандал у трансатлантичній спільноті та стала викликом амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Східний фланг НАТО: як Румунія шукає інструменти для стримування РФ

Румунія однією з перших держав регіону відчула небезпеку від РФ, почавши вибудовувати систему противаг російському впливу.

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.