Nordea Bank через санкції відмовився фінансувати будівництво російських криголамів

Четвер, 14 серпня 2014, 12:13

Nordea Bank повідомив, що припиняє співпрацю з судноверф'ю Гельсінкі Arctech Helsinki Shipyard з-за введених санкцій проти Росії.

Одним із власників верфі є російська "Об'єднана суднобудівна корпорація" (ОСК), яка потрапила в санкційний список США, повідомив у четвер фінське видання YLE.

За даними YLE, всі рахунки судноверфі закриваються, а гроші переводяться в інші банки, пише Інтерфакс.

У Nordea відмовилися коментувати ситуацію з гельсінкської судноверф'ю, проте пояснили, що банк є міжнародною банківською організацією, що має офіси в США, тому він повинен дотримуватися накладені американською стороною фінансові санкції.

У понеділок ЗМІ Фінляндії повідомили, що Arctech Helsinki Shipyard отримала замовлення на будівництво ще трьох суден для російського "Совкомфлота": багатофункціональних криголамів, які призначені для роботи на сахалінських нафтогазових родовищах.

ВАТ "Нордеа Банк" є частиною банківської групи Nordea - однієї з найбільших європейських банківських груп зі штаб-квартирою в Стокгольмі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.