Лінкявічюс: Захід допомагає агресору зберегти обличчя

Понеділок, 20 жовтня 2014, 10:47

Наразі у політиці країн Заходу спостерігається тенденція до охолодження риторики відносно дій РФ, а також спроби допомогти агресору зберегти своє обличчя.

Про це пише міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс у своїй статті для European Voice.

"Схоже, що у нас немає лідерів, здатних своєчасно відреагувати адекватно реальності. На жаль, ті, хто повинен твердо стояти за цінності і міжнародні зобов'язання, в основному роблять це формально", - відзначає він.

За словами глави литовського МЗС, такі тендеції наводять на думку про Стокгольмський синдром (симпатія між жертвою та агресором. - Ред.).

"Ми повторюємо ті ж помилки знову і знову, в цьому столітті і в минулому, і не вивчили один з найважливіших уроків: це не наші рішучі дії, а, швидше, наша бездіяльність, напівготовність і часткові заходи провокують Росію діяти", - додав Лінкявічюс.

На його думку, є тільки один шлях - розширити санкції проти РФ, орієнтуючись на тих, хто приймає рішення в Росії і хто повинен нести відповідальність за ситуацію в регіоні.

Можливості секторальних санкцій проти РФ ще далеко не вичерпані, наглошує Лінкявічюс.

"Україна стоїть перед обличчям зовнішньої агресії (а не якоїсь внутрішньої кризи) і боротьби за європейський вибір, який вона вже зробила. Отже, це не лише її справа. Ірраціональна саморуйнівна політика Росії закінчиться тільки якщо ми будемо разом", - підкреслив він.

"Вибір, який ми всі повинні зробити: чи ми разом з тероризмом, чи разом з цивілізованим світом? Відповідь з боку ЄС на даний момент неясна", - відзначив Лінкявічюс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua