В ЄС не виключають, що Янукович виграє суд щодо санкцій. Але їх можуть ввести знову

Четвер, 23 жовтня 2014, 18:51

В практиці Суду Євросоюзу є чимало справ, коли Рада ЄС програвала позивачам, які оскаржували винесені проти них санкції. Не варто виключати, що екс-президент Віктор Янукович та його прибічники так само виграють суд щодо заморожування Євросоюзом їх активів та заборони в'їзду в ЄС.

Про це в коментарі Європейській правді заявив суддя Суду ЄС (розрашований в Люксембурзі), який попросив не називати його ім’я.

"Ми повністю незалежні від Брюсселю і не маємо проблем із тим, щоби винести рішення проти Єврокомісії чи Ради ЄС", - запевнив суддя, визнавши, що останнім часом дві іранські компанії виграли позови проти Євросоюзу щодо накладення на них санкцій.

За словами судді, є дві типові підстави, через які суд скасовує санкції Євросоюзу, введені проти чиновників чи компаній з країн з диктаторським режимом.

"Перш за все, в ЄС є чітка процедура, яка має бути дотримана, щоби особа потрапила в санаційний список. І якщо хоч один пункт не дотримано, це - підстава для скасування обмежень. Далі ми перевіряємо, чи були у ЄС достатні підстави для накладання санкцій. Рада ЕС може довести свою правоту, пояснивши: ось у нас документи, що він фінансував те і те, припустимо - тероризм. Але у представника позивача є такі самі права, він також може доводити протилежно позицію", - пояснив суддя.

Водночас, практика свідчить, що навіть після рішення Суду на користь позивача Євросоюз може поновити санкції.

"Рада ЄС може ухвалити таке саме рішення (як було скасоване). І це стосується не лише заморозки активів. Нещодавно були такі рішення щодо надання державної допомоги. Французький уряд хотів надати підтримку суднобудівній компанії, а Єврокомісія заборонила це робити.

Париж оскаржив це рішення в суді і виграв, довівши, що Комісія порушила процедуру. Але вже за два тижні Єврокомісія ухвалила точно таке рішення, яке було скасоване. Але тепер – з дотриманням процедурних моментів", - переповів суддя.

"З українськими санкціями може бути точно така ситуація", - зазначив він.

Як повідомляла Європейська правда, наразі в суді ЄС зареєстровані позови Віктора Януковича, його синів Олександра і Віктора Януковича; Миколи Азарова та його сина Олексія Азарова, Віктора Пшонки, братів Сергія та Андрія Клюєва; Сергія Арбузова, Олександра Клименка, Едуарда Ставицького, Сергія Курченка та Андрія Портнова.

В Люксембурзі прогнозують, що проміжне рішення щодо них буде ухвалене 2016 року, кінцеве (у разі апеляції) - у 2018 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.