Європа має посилити санкції, скасувати ЧС-2018 та надати Україні зброю – Єлісєєв

Вівторок, 27 січня 2015, 08:24

Представник України при Європейському союзі, посол Костянтин Єлісєєв оприлюднив перелік невідкладних дій, до яких, на його думку, має вдатися ЄС через агресію РФ в Україні.

З відповідною промовою він виступив на екстреному засіданні комітету Європарламенту у закордонних справах, яке відбулося в понеділок ввечері в Брюсселі.

"Нині є потреба (Євросоюзу) зробити рішучі кроки на випередження відповідно до численних рішень ЄС та до концепції трьох одночасних шляхів (економічного тиску на РФ, підтримки України, примушення РФ до діалогу)", - заявив він.

Серед нових санкцій, які він пропонує ухвалити на найближчих засіданнях Ради ЄС та саміту ЄС, а також інших світових інституцій, перераховані такі:

- додаткові секторальні, фінансові санкції;
- додаткові обмеження в сфері енергетики;
- заборона на постачання високотехнологічної продукції;
- візова заборона для "друзів Путіна";
- позбавлення Росії права на проведення чемпіонату світу з футболу у 2018 році.

Допомога Україні, відповідно до пропозиції Єлісєєва, має включати політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, "та, звичайно ж, військову підтримку".

Він також підтвердив, що Україна і надалі вважає, що виконання мінських домовленостей є єдиним шляхом до миру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антизахідна Грузія: як офіційний Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...