МЗС Чехії: угода в Мінську може стати поворотним моментом у конфлікті

Четвер, 12 лютого 2015, 14:01

Укладена в Мінську угода може стати поворотним моментом у конфлікті в Україні, однак майбутні санкції проти Росії залежатимуть від того, як РФ буде дотримуватися цієї угоди.

Про це сказав глава МЗС Чехії Любомир Заоралек, повідомляє видання Ceske Noviny.

"Це може бути поворотний момент. Але всі знають – зараз все залежить від того, чи зміниться поведінка Росії", - сказав він, наголосивши що РФ тепер має відвести важку зброю і припинити постачання сепаратистів.

"Я думаю, що позиція РФ тут критична, і якщо цього разу Путін сказав правду, це може бути перелом", - зазначив Заоралек, оцінюючи домовленості в Мінську.

"Але ми повинні бути на чатах, і подальші санкції проти РФ залежатимуть від виконання нею угоди", - наголосив він.

За його словами, вже наступний тиждень покаже, наскільки стійким є результат.

"У мене таке відчуття, що в Європі ніхто не очікує кардинальних змін до 15 лютого, коли ми маємо спостерігати перемир’я. Якщо ми побачимо, що важке озброєння відведено, тоді ми зможемо сказати: сталося щось фундаментально нове", - зазначив глава МЗС Чехії.

Нагадаємо, саміт у Мінську за участі лідерів нормандської четвірки тривав протягом 16 годин, в результаті були досягнуті домовленості про припинення вогню і відведення важкої техніки на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.