Штайнмаєр: угода в Мінську - не прорив, але крок до деескалації

Четвер, 12 лютого 2015, 12:33

Угода, досягнута в Мінську під час зустрічі лідерів "нормандської четвірки", є не проривом, а радше кроком до зупинки ескалації конфлікту.

Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, розміщеній на сайті німецького МЗС.

"Сьогоднішня угода - це не комплексне рішення і, звичайно, не прорив. Але Мінськ-2 може бути кроком, який може привести нас від спіралі військової ескалації спіралі  в бік політичного імпульсу після тижнів насильства", - зауважив він.

"Ця можливість варта зусиль", - переконаний Штайнмаєр.

"Ми сподіваємося, що обидві сторони тут, у Мінську, домовлялися серйозно і з добрими намірами", - підкреслив він.

"І ми чекаємо, що вони утримуватимуться під час найбільш чутливої стадії, до набрання чинності угоди про припинення вогню, всього, що могло б підірвати досягнуті домовленості", - зауважив Штайнмаєр.

За його словами, він не відчуває ейфорії від результатів переговорів.

"Але, принаймні, ми чогось досягли. Головне полягає в тому, що Москва і Київ домовилися про припинення вогню, яке в суботу повинне вступити в силу", - зазначив він.

"Ми підтвердили мінські угоди, підписані у вересні. Ми встановили перші чіткі часові рамки для імплементації зобов'язань",  - заявив Штайнмаєр.

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що сторони домовилися про припинення вогню з 00.00 15 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.