Брюссель ще може підтвердити готовність Києва до скасування віз - латвійський дипломат

Вівторок, 24 березня 2015, 19:38

Європейська комісія може встигнути до саміту в Ризі підготувати доповідь стосовно готовності України до введення безвізового режиму з ЄС, але саме рішення ЄС залежатиме від змісту документа.

Про це латвійський дипломат, який відповідає в ЄС за підготовку до Ризького саміту "Східного партнерства" Юріс Поіканс сказав УНІАН у Брюсселі, коментуючи заяву голови Представництва ЄС в Україні Яна Томбінського, що ЄК через брак часу не зможе підготувати до саміту таку доповідь.

"Фізично доповідь можливо зробити, але що буде в ній - це питання", - сказав Поіканс.

Саме тому, стверджує латвійський дипломат, зараз неможливо говорити, яким буде рішення ЄС з цього питання.

"Буде зроблена так звана доповідь про прогрес (України у виконанні Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС – ред.). Але ми не знаємо, якими будуть результати, тому говорити із 100% впевненістю буде чи не буде рішення, я не можу", - наголосив він.

"На цей час ЄК разом з урядом України активно аналізує, чого Україна досягла", - підкреслив Поіканс.

Раніше глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що Україна не отримає безвізового режиму з країнами Євросоюзу на саміті "Східного партнерства" у Ризі в травні 2015 року.

"Цього рішення не буде, тому що немає часу для того, щоб воно було прийнято", - сказав він журналістам у вівторок у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.