ЄС закликав Туреччину визнати переслідування вірмен геноцидом

Четвер, 16 квітня 2015, 08:43

Європейський парламент закликав Туреччину визнати геноцидом переслідування вірмен в Османській імперії в 1915-1916 роках, що має покласти початок "щирому примиренню".

Про це йдеться в резолюції Європарламенту.

"Вірменія і Туреччина повинні використовувати рік, коли виповнюється сто років з початку геноциду вірмен, щоб відновити дипломатичні відносини, відкрити кордони і прокласти шлях для економічної інтеграції", - йдеться в повідомленні.

Депутати Європарламенту закликали Вірменію і Туреччину "використовувати приклади успішного примирення між європейськими націями" шляхом ратифікації і здійснення без попередніх умов протоколів про створення дипломатичних відносин, відкриття кордонів і поліпшення відносин, з особливим акцентом на прикордонне співробітництво та економічну інтеграцію.

У неділю, 12 квітня, Папа Римський Франциск у виступі у Ватикані, присвяченому масовому вбивству вірмен в Османській імперії в 1915 році, назвав його геноцидом.

У відповідь Туреччина відкликала свого посла з Ватикану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?