У НАТО кажуть, що не дадуть залякуванням РФ досягти політичної мети

П'ятниця, 1 травня 2015, 17:54

НАТО не допустить, щоб Росія залякуванням домагалася своїх політичних цілей.

Про це заявив заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу, перебуваючи на конференції в Таллінні, передає Postimees.

"Росія розуміє, що військова сила НАТО по багатьом аспектам перевершує ту, якою володіє Москва. Тому вважаю це (ядерні загрози - Ред.) скоріше є частиною стратегії залякування, ніж готовністю використовувати військову силу ,"- сказав Вершбоу, назвавши подібні декларації безвідповідальними.

"У часи холодної війни ми не чули від радянських лідерів такої безвідповідальної риторики про ядерну зброю", - наголосив він.

"У той же час турбують агресивні дії морського і повітряного контингенту Росії, через які  виникають ризики безпеки, особливо в Скандинавії", - відзначив Вершбоу.

"Якщо додати сюди і великомасштабні навчання, які вони проводять без попереднього оповіщення та сценарії яких вельми агресивні, виникають тривожні ноти,"- додав заступник Генсека НАТО.

За його словами, НАТО призупинила звичайні переговори з Росією, однак при необхідності планує зв'язуватися з Москвою.

Нагадаємо, раніше командувач об’єднаних сухопутних сил НАТО Джон Ніхолсон заявив, що через Росію НАТО створило сили, здатні стати до бою вже ввечері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.