Ірландія за легалізацію одностатевих шлюбів – попередні дані референдуму

Субота, 23 травня 2015, 14:35

Жителі Ірландії на національному референдумі проголосували за легалізацію одностатевих шлюбів у країні.

Про це свідчать попередні дані підрахунку голосів на референдумі, який відбувся у п’ятницю, повідомляє ВВС.

Понад 3,2 мільйона людей запитали, чи готові вони внести поправки до Конституції країни, які дозволять парам однієї статі офіційно одружуватися.

Підрахунок голосів почався о 09:00 за британським часом в суботу вранці. Вже повідомляється про "надзвичайно високу" явку. Остаточні результати очікуються сьогодні до кінця дня.

У разі позитивного рішення Ірландія стане першою країною, де відповідні поправки в Конституцію будуть внесені не в законодавчому чи судовому порядку, а шляхом загального голосування.

Референдум може стати переломним моментом в історії католицької Ірландії, яка вважається прихильником традиційних цінностей.

Гомосексуалізм в Ірландії був легалізований в 1993 році і одностатеві пари можуть вступати у цивільні шлюби, але прихильники референдуму кажуть, що такі союзи не мають повного спектру прав і засобів захисту, що надаються для подружніх пар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.

В обхід санкцій: як компанії з ЄС працюють у Криму та чи можливо це зупинити

Найгучніші випадки порушення "кримських" санкцій компаніями з ЄС пов’язані саме з інфраструктурними проєктами. Як їм це вдалося?

Безвіз у червоній зоні: як нова хвиля епідемії змінить правила в'їзду в ЄС для українців

Чи довго ЄС зберігатиме для українців вільну дію безвізового режиму? Є шанс сподіватися на його збереження принаймні для вакцинованих.