У Бельгії хочуть вилучати паспорти у потенційних ісламістів

П'ятниця, 12 червня 2015, 17:55

Бельгійський уряд в п'ятницю запропонував закон, який дозволяє анулювати паспорти і посвідчення осіб, які, на думку правоохоронних органів, планують воювати на боці ісламістських організацій на Близькому Сході.

Про це повідомляє Reuters.

Міра, яка повинна ще бути схвалена парламентом, є відповіддю на позицію Бельгії як країни-постачальника іноземців, які воюють в Сирії і Іраку.

Зокрема, як зазначається, протягом останніх кількох років 300 осіб залишило Бельгію для того, щоб воювати на боці екстремістських угруповань.

Такий показник є одним з найбільших в Європі з розрахунку на душу населення.

"Новий закон дозволяє нам кваліфікувати виїзд з бельгійської території з метою залучення до терористичних актів як кримінальний злочин", - зауважив міністр юстиції Бельгії Коен Гінс.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що влада Франції вилучила у шістьох громадян країни паспорта, щоб перешкодити їхньому виїзду за кордон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?