НАТО збільшить сили реагування до 30-40 тисяч - генсек Альянсу

Понеділок, 22 червня 2015, 15:13

Міністри оборони країн НАТО під час зустрічі цього тижня затвердять збільшення сил швидкого реагування НАТО до 30-40 тисяч осіб.

Про це у понеділок у Брюсселі заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

"Міністри оборони країн НАТО на цьому тижні здійснять  нові кроки зі зміцнення нашої колективної оборони для того, щоб ми могли відповісти на виклики ще швидше і ефективніше",  - зауважив він.

"Насамперед ми приймемо рішення щодо подальшого збільшення сил швидкого реагування НАТО. разом вони становитимуть 30-40 тис. військовослужбовців – більш ніж у два рази за початкову кількість", - наголосив Столтенберг.

Центральним елементом сил швидкого реагування. за словами генсека, стануть так звані "ударні сили", наземний компонент яких складатиметься з бригади.

"На зустрічі цього тижня ми затвердимо повітряні, морські та спеціальні компоненти нових ударних сил",  - відзначив Столтенберг.

Раніше повідомлялося, що низка країн-членів НАТО зменшили витрати на оборону у 2014 році, не дивлячись на зміни у безпековій ситуації в Європі і конфлікт в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.