Лише п'ять країн-членів НАТО витратять 2% ВВП на оборону у 2015 році

Понеділок, 22 червня 2015, 15:02

У 2015 році очікується, що тільки п'ять країн-членів НАТО витратять 2% ВВП на оборону, Естонія, Греція, Польща, Великобританія та Сполучені Штати Америки.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє сайт альянсу

За словами Столтенберга, ще 18 країн, як очікується, збільшать свої витрати на оборону в реальному вираженні.

Однак в цілому, за даними альянсу, сукупні витрати на оборону країн-членів НАТО продовжать знижуватися в 2015 році на 1,5%.

Неухильне зниження в першу чергу відбувається через зменшення витрат на оборону європейських союзників по НАТО протягом тривалого періоду часу.

"Тому ми повинні подвоїти наші зусилля, щоб переломити цю тенденцію. Тому що перед нами стоять більш складні завдання, і ми не можемо робити більше з меншими витратами", - сказав Столтенберг.

Він додав, що питання витрат на оборону буде розглядатися в Брюсселі на зустрічі міністрів оборони країн НАТО 24-25 червня в Брюсселі.

Як повідомлялося, низка країн-членів НАТО зменшили витрати на оборону у 2014 році, не дивлячись на зміни у безпековій ситуації в Європі і конфлікт в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію.