Повторний референдум про незалежність 'неминучий', - екс-прем'єр Шотландії

Неділя, 26 липня 2015, 14:18

Колишній перший міністр Шотландії Алекс Салмонд заявив, що впевнений – повторний референдум про незалежність Шотландії є "неминучим".

Виступаючи на BBC, Салмонд заявив, що неминучість нового референдуму викликана низкою чинників.

Серед цих факторів – майбутнє голосування Великобританії в складі ЄС. Нагадаємо, що шотландці великі єврооптимісти, ніж англійці, а тому можливий варіант, що одна частина королівства проголосує за ЄС, а інша – проти.

Також на користь референдуму, на думку Салмонда, свідчить невирішена проблема перерозподілу коштів між бюджетами Великобританії та Шотландії.

Нагадаємо, на минулорічному референдумі шотландські виборці відкинули незалежність – проти неї проголосувало 55%.

Нинішній перший міністр Шотландії Нікола Стерджен неодноразово заявляв, що "ніякого повторного шотландського референдуму про незалежність найближчим часом не передбачається".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.