Кремль знав і підтримував плани Греції по виходу з єврозони – німецькі ЗМІ

Вівторок, 28 липня 2015, 10:28

План повернення Греції до драхми був відомий Кремлю і навіть розроблявся в Росії.

Про це повідомляє "Німецька хвиля" з посиланням на розслідування газети Bild.

Згідно з ним, план виходу Греції з єврозонибув розроблений ще в травні 2014 року в стінах Російського інституту стратегічних досліджень (РІСД), який до 2009 року працював у рамках Служби зовнішньої розвідки РФ, а пізніше перейшов під крило адміністрації президента Росії.

З відкритих джерел відомо, що прем’єр Греції Алексіс Ципрас в травні 2014 року відвідував РІСД, тоді ще в якості лідера грецької опозиції.

"Протягом року ми активно співпрацювали з аналітиками грецької партії СІРІЗА, сьогодні перемогла на виборах", - було написано на сайті РІСД 26 січня 2015 року.

Bild пише про те, що Москва обіцяла Афінам близько 14 млрд євро, однак після референдуму Кремль відкликав свою пропозицію щодо допомоги.

Раніше ЗМІ повідомили, що окремі члени грецького уряду планували взяти під контроль центробанк і зламати рахунки платників податків, щоб підготувати повернення драхми.

Крім того, повідомлялося, що  Алексіс Ципрас звертався до російського президента з проханням виділити $10 млрд на друк драхми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.