США створять безпілотник, який збиватиме балістичні ракети

Середа, 19 серпня 2015, 12:47

Агентство протиракетної оборони США має намір розробити новий безпілотний літальний апарат з великою дальністю польоту і озброїти його компактним електричним лазером.

Про це пише Breaking Defense.

Основне завдання такого безпілотника – можливість збивати балістичні ракети в найбільш вразливий момент, відразу після запуску, без необхідності летіти в зону бойових дій, де він може бути збитий.

У 2010 році відбулися випробування протиракетного лазера ABL потужністю один мегават, встановленого в носовій частині вантажного літака B747-400F. Лазеру вдалося послідовно збити дві балістичні ракети.

Однак, проект був законсервований через високу вартість. Крім того, військових не влаштовувало, що для розміщення лазерної установки необхідний такий великий літак та екіпаж.

Лазер ABL, встановлений в носовій частині літака B747-400F 

До того ж, у пілотованого лазера максимальна висота становила близько 12 км, і через турбулентність і хмарність виникали проблеми з наведенням лазера. Військові розраховують, що безпілотник зможе підніматися до 20 км.

У США мають намір до 2018-2019 року розглянути кілька варіантів розміщення лазерних установок на безпілотниках і вибрати платформу.

Перший політ апарату з малопотужним лазерним випромінювачем планується провести вже у 2021 році.

Приблизних термінів можливого прийняття протиракетних безпілотників на озброєння Агентство протиракетної оборони США поки не називає

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: