В Белграді пройшов ЛГБТ-парад у супроводі бронемашин та водометів

Неділя, 20 вересня 2015, 18:25

Сотні активістів ЛГБТ-спільноти 20 вересня провели парад у сербській столиці Белграді.

Як повідомляє "Радіо Свобода", захід відбувався в умовах підвищеної уваги з боку правоохоронців – рух у центрі міста вранці перекрили, до головних вулиць стягнули броньовані автомобілі і водомети.

Протести щодо таких акцій з боку окремих груп правих сил за останні роки змушували уряд скасувати такі заходи. Але під час  нинішньої акції не було жодного повідомлення про правопорушення в Белграді: люди розмахували прапорами і запускали в небо різнобарвні повітряні кульки.

Нагадаємо, 2010 року, під час першого в історії гей-параду в Белграді, через напади противників акції і сутички з поліцією були поранені півтори сотні людей.

Минулого року сербська ЛГБТ-громада влаштувала свій перший за чотири роки мирний парад у Белграді, що стало тестом від ЄС для Сербії щодо захисту в країні прав сексуальних меншин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?