Порошенко на Нацраді реформ намагався завалити закон про держслужбу, підтриманий ЄС

Понеділок, 21 вересня 2015, 19:29

В п’ятницю на закритому засіданні Національної ради реформ (НРР) президент Петро Порошенко заявив про потребу відкликати з парламенту проект закону про державну службу, обґрунтувавши це неправдивим твердженням про претензії з боку ЄС.

Про це "Європейській правді" заявили відразу декілька учасників НРР, дану інформацію "Європейській правді" підтвердили також співрозмовники в структурах ЄС.

Проект закону "Про держслужбу" був розроблений за фінансування ЄС; європейці очікували на його ухвалення ще минулого року. ЄС додатково виділив 90 млн євро безповоротної допомоги на проведення цієї реформи. Та оскільки прогрес у даній сфері відсутній, зараз вивчається можливість перекинути їх на фінансування децентралізації.

Між тим, за словами одного з членів НРР від громадськості Даніїла Пасько, президент та його соратники подали Нацраді реформ неправдиву інформацію про думку ЄС.

"Президент сказав, що ЄС відкликав гроші, бо незадоволений текстом законопроекту... Гройсман сказав, що первинний текст закону був спотворений до невпізнання Кабміном і в нинішньому вигляді його приймати не можна", розповів, зокрема, Пасько в своєму дописі у Facebook. Проти закону виступили також представник президента в уряді Олександр Данилюк та глава Мінекономіки за президентською квотою Айварас Абромавічус.

"Вражає, але в залі не знайшлося жодного прихильника закону в його сьогоднішньому вигляді", - додав Пасько.

У підсумку Президент та його прибічники вирішили відмовитися від даного проекту, попри те що він вже пройшов перше читання у ВР. "Гройсман запропонував створити нову робочу групу для розробки НОВОГО закону, що і вирішили робити за браком кращої альтернативи", - розповів Пасько.

Лідер об’єднання "Нова країна" та щеодин член НРР Валерій Пекар у своєму дописі підтвердив викладене. "Я встиг лише вставити два слова з вимогою не пропускати новий законопроект через уряд, аби знову не згаяти півроку... Ця жахлива історія з провалом реформи, яка є безумовним першим пріоритетом, заслуговує на окремий допис. Значною мірою саме через це 2015 рік буде названий роком змарнованих надій", - зазначив він.

Між тим, "Європейська правда" від декількох джерел в структурах ЄС отримала запевнення, що Євросоюз не висловлював заперечень щодо даної редакції законопроекту; навпакаки – наполягає на його якнайшвидшому ухваленні. Більше того, через неухвалення цього закону Україна може втратити багатомільонне фінансування в рамках Контракту з розбудови держави. 

В ЄС уникають відкритого конфлікту з президентом, та не виключено що у вівторок представництво ЄС в Україні зробить заяву з цього приводу.

Необхідно додати, що заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків після скандальногоо засідання також визнав, що ЄС не має заперечень щодо законопроекту. "Я мав розмову з представниками ЕС в Україні, які підтвердили свою позицію: закон про державну службу має бути ухвалений в цій чи іншій редакції. Немає негативної позиції ЕС чи непідтримки законопроекту про державну службу", - написав він у Facebook.

Це не перший скандал, пов'язаний з п'ятничним засіданням Національної ради реформ. В понеділок ЄС публічно піддав сумніву доброчесність декількох членів комісії з обрання  на антикорупційного прокурора. Як з'ясувалося, Євросоюз зробив цю заяву у відповідь на неправдиву заяву Порошенка на засіданні НРР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.