Шокін не хоче виконувати вимоги безвізового режиму та погрожує МЗС

Вівторок, 27 жовтня 2015, 13:21

Генпрокурор України Віктор Шокін  відмовився виконувати пункти Плану дій з візової лібералізації, що наразі зриває можливе скасування віз до ЄС.

Про це Шокін написав у листі на адресу міністра закордонних справ Павла Клімкіна, йдеться в статті "Європейської правди" "Віктор Шокін розпочав велику війну. Проти МЗС та безвізового режиму".

Як свідчить копія документа, що опинилася у "Європейської правди", Шокін відмовляється виконувати пункти ПДВЛ, які стосуються ГПУ – навіть ті, які він особисто чув від посла ЄС Томбінського. 

Більш того, він пригрозив розпочати прокурорську перевірку діяльності МЗС, в діях якого, на його думку, "вбачаються ознаки правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органу державної влади".

Мова йде про захист генпрокурором так званої "четвірки Шокіна" – чотирьох прокурорів, яких Шокін призначив у комісію, що має обрати кандидатури на адміністративні посади в Спеціальну антикорупційну прокуратуру. Наразі його квоту заповнено прокурорами з сумнівною репутацією, найодіознішим з яких є заступник генерального прокурора Юрій Севрук. 

Як відомо, ЄС опублікував офіційну заяву про недовіру до членів конкурсної комісії, яка визначає кандидатів на посаду генерального прокурора. 

Оскільки жодних змін не відбулося, то з відповідною вимогою виступило також і українське МЗС.

Зокрема, у документах, підготовлених до засідання Нацради реформ, яке відбулося 19 жовтня, представники МЗС зазначили, що обов"язковою вимогою ЄС є заміна "четвірки Шокіна".

У відповідь Шокін у своєму листі до МЗС заявив, що  інструкції міністерства про виконання Україною безвізового плану містять норми, які "суперечать вимогам закону", та навіть пригрозив розпочати розслідування злочинної діяльності МЗС.

Нагадаємо, "Європейська правда" вже повідомляла про критичну ситуацію, що склалася через це з виконанням ПДВЛ. ЄС кілька разів особисто звертався до Шокіна, а також до президента з проханням, щоби він вплинув на генпрокурора і той провів ротацію найодіозніших прокурорів.

Також представництво ЄС в Україні двічі оприлюднювало заяви з цього приводу, однак наразі ця вимога не виконана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua