"Безвізовий" проект суттєво змінили перед розглядом, будуть проблеми з FATF – експерт

Вівторок, 10 листопада 2015, 11:13

Законопроекти, покликані врегулювати процедуру арешту та конфіскації активів в редакції правоохоронного комітету Ради повернуть Україну до сірого списку держав, які, відповідно до рекомендацій FATF (Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей), не боряться з відмиванням грошей.

Про це заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

"Все, що блокує Державна служба фінансового моніторингу на виконання міжнародних стандартів FATF, буде розблоковуватися, бо закони в редакції правоохоронного комітету не дозволяють накласти арешт, коли немає шкоди і коли майже не доведена вина людини - а це, якщо розслідувати неупереджено, можливо тільки наприкінці справи", - сказав Шабунін.

За його словами, тільки за останні 1,5 роки Держфінмоніторинг виявив та заблокував $1,5 млрд на рахунках колишніх високопосадовців і аби не втратити ці гроші, вони мають бути арештовані на самому початку розслідування.

"Законопроекти в редакції правоохоронного комітету ускладнюють стандарти доказування та вимагають, аби на початку розслідування слідство мало повну доказову базу. На початковій стадії розслідування такої бази доказів не може бути апріорі", - підсумовує активіст.

На думку експертів, у разі ухвалення проектів законів в редакції правоохоронного комітету, вони суперечитимуть вимогам Плану дій з візової лібералізації і в такому разі їх краще взагалі не ухвалювати.

Законопроекти, які стосуються створення і функціонування агенції з пошуку та управління конфіскованих активів, нажитих корупційним шляхом, Верховна Рада розгляне 10 листопада.

Як відомо, законопроекти про агенцію з повернення та управління незаконно виведеними активами викликали чи не найгострішу дискусію в Раді. В жовтні їх з боєм, після п'яти переголосувань, ухвалили в першому читанні, а в листопаді - успішно провалили в другому. 

Читайте також - Текст висновку Мін'юсту США щодо законопроекту про нацагентство з конфіскації та управління активами

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.