ЄС: ми дамо гроші на антикорупцію, та Київ має виконати вимоги експертів

Неділя, 8 листопада 2015, 21:58

Представництво Євросоюзу в Україні поширило заяву у відповідь на твердження президента Петра Порошенка про виконання Україною вимог ЄС щодо антикорупційної прокуратури

Текст заяви розміщений в неділю ввечері на facebook-сторінці диппредставництва.

Попри слова Порошенка про те, що Київ виконав вимоги Європейського союзу, ЄС у своїй заяві не згадав про їх "виконання" і навіть не вжив стандартне дипломатичне формулювання про те, що "вітає кроки Києва".

В заяві йдеться про те, що ЄС "взяв до відома оголошення щодо зміни членів відбіркового комітету".

Одночасно з цим в даній заяві "Євросоюз нагадує: мета (запропонованих Брюсселем змін) полягає у тому, аби українські експерти повністю довіряли новим членам".

Раніше ЄС неодноразово зазначав про те, що президент та генпрокурор мають врахувати вимоги представників громадського суспільства, які вимагали замінити одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука у складі комісії, що визначає кандидатів на посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП). 

Однак в п'ятницю під час ротації в цій комісії генпрокурор лишив Севрука в її складі. Вихідними це знову викликало протести експертів.

Водночас, в ЄС наголосили, що дадуть гроші на тестування кандидатів на посади в САП. "Щоби сприяти завершенню технічної частини відбору, Євросоюз погодився підтримати процес тестування антикорупційних прокурорів", - йдеться в документі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?