Порошенко сказав неправду про виконання вимог ЄС щодо антикорупційної прокуратури?

Неділя, 8 листопада 2015, 11:51

Президент Петро Порошенко заявив, що виконав вимогу ЄС про оновлення комісії з обрання кандидатів на посади в антикорупційній прокуратурі, хоча дані Генпрокуратури свідчать про зворотнє.

6 листопада Порошенко в інтерв’ю програмі Conflict Zone, що виходить на каналі Deutsche Welle, заявив, що після критики з боку ЄС було оновлено склад конкурсної комісії.

"Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером", - сказав Порошенко у розмові, яка вийде в ефірі англомовного телеканалу DW 11 листопада.

Відео уривку розмови на сайті не оприлюднено, але "Європейській правді" в українській редакції DW підтвердили, що такий фрагмент дійсно був в інтерв’ю.

Того ж дня, 6 листопада, на сайті Генпрокуратури з’явилася інформація щодо змін у складі комісії. Замість двох представників ГПУ Юрія Грищенка та Миколи Садового до її складу увійшли представники громадських організацій Йосиф Зісельс та Тарас Ткаліч.

Жодної згадки про призначення до складу комісії Кесслера немає. Також у складі комісії залишається одіозний заступник генпрокурора Юрій Севрук, на заміні якого особливо наполягали представники ЄС.

Слід також зазначити, що 5 листопада у Верховній Раді зареєстрований проект постанови щодо оновлення складу представників парламенту у комісії.

Документ пропонує включити до комісії Кесслера, але натомість відкликати прокурора США Мері Батлер. Тобто у разі прийняття цієї постанови у Раді, включення Кесслера до скалду комісії не може вважатися виконанням вимог ЄС.

У свою чергу у прес-службі Адміністрації президента підтвердили, що Кесслера найближчим часом має бути внесено до складу представників парламенту у комісії з обрання кандидатів на посади в антикорупційній прокуратурі.

"Зараз м'яч на полі Верховної Ради. Президент звернувся до парламенту з пропозицією, аби один з представників від фракцій був замінений на Кесслера", - зазначили в АП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?