Естонія звинуватила Росію в порушенні повітряного простору

Четвер, 17 грудня 2015, 17:51

Сили оборони Естонії зафіксували порушення російським військовим літаком повітряного простору країни.

Про це повідомляє ERR.ee.

За інформацією естонської генштабу, о 12:10 поблизу острова Вайндлоо у Фінській затоці російський військовий літак Ан-72 вторгся в повітряний простір Естонії.

Літак пробув в естонському повітряному просторі менше хвилини. Його транспондер був включений. У радіоконтакт з Естонською службою безпеки літак-порушник не вступав.

Сьогодні у зв'язку з інцидентом в естонський МЗС був викликаний посол Росії в Таллінні, якому вручили ноту протесту.

Як повідомлялося, 17 грудня винищувачі повітряної поліції НАТО піднялись для перехоплення російського військового літака Ан-72 неподалік від кордонів Латвії.

Нагадаємо, військові кораблі й літаки РФ з початком конфлікту в Україні і загостренням стосунків між Заходом і РФ все частіше фіксують поблизу повітряних і морських кордонів Балтії.

Зокрема, у НАТО нарахували 250 перехоплень російських військових літаків за останні півроку.

В країнах Балтії і Британії неодноразово заявляли, що польотами своїх літаків біля їхніх кордонів Росія демонструє силу і тестує реакцію НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.