У Фінляндії біженців вчать правилам поведінки: ви не можете купити дружину

Понеділок, 25 січня 2016, 10:19

Мігрантам, які прибувають до Фінляндії, пропонують заняття з фінських цінностей і поведінки щодо жінок.

Про це повідомляє ВВС.

Стурбований зростанням числа сексуальних нападів в країні, фінський уряд хоче переконатися, що люди з дуже консервативних культур знатимуть, чого очікувати від нової батьківщини.

"Отже, у Фінляндії ви не можете купити дружину. Жінка тільки тоді буде вашою дружиною, якщо захоче цього, тому що тут жінки та чоловіки є рівними", - пояснює Йоханна, одна з вчителів на такому уроці.

Всі її учні – це нещодавно прибулі прохачі притулку в приймальному центрі посеред в засніжених глибин фінських лісів.

Деякі з молодих іракських чоловіків, які вже добре володіють англійською мовою і непогано фінською. Іншим, особливо старшим чоловікам, уроки перекладають арабською.

"Але ви можете піти на дискотеку з жінкою", - додає Йоханна. "Однак, варто пам'ятати, навіть якщо вона танцює близько до тебе і одягнена в коротку спідницю, це не означає, що вона хоче зайнятися з тобою сексом".

Багато біженців не встигають засвоювати стільки нової інформації.

"Це дуже ліберальна країна. Ми маємо багато чому навчитися ", - каже сомалійський підліток. Він повертається до свого сусіда, чоловіка із Малі, який реагує аналогічно. "Це досить дивно. У моїй країні жінка не повинна виходити на вулицю без чоловіка або брата", - додає він.

"У Фінляндії дуже добре. Але коли я одружуся, моя дружина буде домогосподаркою і буде готувати ту їжу, яка мені подобається - і, звичайно, не буде ходити на дискотеки", - каже після заняття один із біженців з Іраку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Податковий переворот: чому масштабна реформа польської влади стала для них проблемою

Масштабна реформа, за допомогою якої польська влада хотіла домогтися істотного зростання своїх рейтингів, перетворилася для неї на чималі проблеми.

Небезпечніше за вторгнення: що чекає на Україну у протистоянні з РФ

Сподівань на Україну як "історію успіху" на Заході все менше. І все менше розуміння, чому в момент максимальної небезпеки Київ не намагається збільшити військовий бюджет.

Більш проєвропейські Нідерланди: які зміни анонсує новий уряд Рютте

Попри збереження старої коаліції, новий уряд Нідерландів обіцяє змінити свій курс щодо поглиблення європейської інтеграції та розширення ЄС.