ЄС готовий задовольнити ключову вимогу Британії щодо пільг мігрантам – ЗМІ

П'ятниця, 29 січня 2016, 13:36

Європейський Союз у контексті потенційно виходу Британії з ЄС готовий запровадити так зване правило "аварійної зупинки", тобто надати країнам членам ЄС право відміняти податкові пільги для мігрантів з інших країн ЄС.

Про це з посиланням на власні джерела в ЄС пише Reuters.

За словами співрозмовників агенції, в ЄС готові на поступки Великій Британії у питанні податкових пільг для працівників, які прибувають з інших країн ЄС.

Пропонується запровадити правило, що кожна з країн-членів ЄС, яка зможе переконати уряди країн ЄС у тому, що її система соціального забезпечення опинилась під надмірним навантаженням, може отримати право позбавляти пільг нових працівників, які прибувають з інших країн ЄС, на строк до чотирьох років.

Як відомо, саме відміна таких пільг була ключовою вимогою прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона щодо реформування правил ЄС, виконання якої має запобігти потенційному виходу Британії з ЄС.  

Відзначимо, що з такими вимогами Британії категорично не погоджувались країни Східної Європи, значна кількість громадян яких працює у Великій Британії на постіній основі і користується пільгами щодо оподаткування, які прописані у британському законодавстві.

Тому в ЄС наголошують, така пропозиція не торкнеться тих громадян Польщі, Румунії, як вже працюють у Великобританії.

Наразі прес-секретар Кемерона відмовився коментувати інформацію.

Раніше повідомлялося, що прем’єр Британії Девід Кемерон і канцлер Німеччини Ангела Меркель досягли прогресу в переговорах щодо реформи ЄС.

Як відомо, вимоги Британії щодо реформи ЄС поділені на чотири блоки, кожен з яких має свою назву: економічне врядування, конкурентоздатність, суверенітет та імміграція.

Найбільш суперечливою серед вимог Британії, на яку не згодні в ЄС, є вимога обмеження міграції в рамках спільноти. Зокрема, з цією метою Кемерон запропонував надавати мігрантам з ЄС доступ до британських пільг лише через чотири роки їх праці в Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.

Війна за санкції: як питання "Північного потоку-2" розкололо Конгрес США

Республіканці блокують ухвалення оборонного бюджету США, вимагаючи включити в нього нові санкції проти "Північного потоку-2".

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не все обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.