Фінляндія назвала головним викликом своїй безпеці міграцію з території РФ

Четвер, 11 лютого 2016, 17:15

Міністр оборони Фінляндії Юссі Нііністе каже, що нелегальна міграція через східний кордон є головним викликом для безпеки країни.

Про це він заявив в ході свого виступу на зборах міністрів оборони країн-членів НАТО в Брюсселі, повідомляє видання Yle.

За словами Ніінисте, досі з Росії приїхала невелика кількість прохачів притулку, але в майбутньому їх число може зрости до декількох сотень тисяч або навіть до кількох мільйонів.

Він вважає, що нелегальна міграція з Росії стане викликом для всієї Європи, якщо потік почнуть направляти не тільки у Фінляндію.

При цьому міністр не бачить ролі для НАТО у врегулюванні ситуації на східному кордоні. Разом з тим він вважає, що північноатлантичний воєнний альянс може вплинути на ситуацію з безпекою в регіоні Балтійського моря.

Він сподівається, що нарощування діяльності НАТО в сусідніх з Фінляндією регіонах призведе до стабілізації ситуації, а не до зростання напруженості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...