Дії України у ситуації з транзитом фур РФ відповідають нормам СОТ – Микольська

Понеділок, 15 лютого 2016, 17:25

Дії України у ситуації з блокуванням транзиту російських фур не призводять до порушення Україною міжнародних договорів, зокрема норм Світової організації торгівлі.

Про це "Європейській правді" розповіла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська.

"Ми вже почали консультації із зацікавленими сторонами, і це єдине правильне рішення. Адже ситуація із блокуванням транзиту час від часу відбувається і в ЄС. При цьому ніхто відразу не забороняє транзит у відповідь – сторони розпочинають консультації, щоб вирішити цю проблему", - розповіла вона.

Саме тому, за словами Микольської, порушенням норм СОТ є саме заборона РФ. "Не розібравшись і не провівши переговорів, уряд РФ вирішив ввести заборону на транзит українських вантажів. Саме тому ми були вимушені реагувати, тимчасово відкликавши дозволи у російських перевізників", - пояснює чиновник.

За її словам, Україна готова до консультацій, як того і вимагають норми СОТ. "Будь-яке питання має вирішуватися шляхом консультацій, а не погроз. Саме тому наші дії цілком відповідні міжнародному праву та нормам СОТ", - резюмує Микольська. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.