Ізолювати РФ не можна, але й скасовувати санкції теж - польський міністр

Субота, 16 квітня 2016, 16:14

Польща виступає як проти ізоляції Росії, так і проти скасування санкцій.

Про це заявив міністр Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, передає "Польське радіо".

"Ми проти ізоляції Росії, але це не означає, що ми прихильники скасування санкцій", – сказав він.

Чиновник, який відповідає за зовнішній напрямок діяльності президента Анджея Дуди, зокрема прокоментував заплановану зустріч Ради НАТО – Росія, яка повинна відбутися на рівні послів 20 квітня у Брюсселі.

Щерський підкреслив, що польська сторона погодилася на проведення засідання ради за умови, що головною темою зустрічі буде питання України.

"Ми хочемо продовження санкцій, адже це – легальний юридичний інструмент реагування на порушення міжнародного права. Водночас ми говоримо, що політична ізоляція Росії не є нашою метою", – заявив президентський міністр.

За словами Щерського, проведення засідання Ради НАТО–Росія не означає повернення до нормальних стосунків між Альянсом та Москвою, тобто таких, які панували перед російською агресією проти України.

"Йдеться про те, аби поновити канал спілкування, щоб російська сторона отримала від НАТО чітку відповідь, що Альянс дбатиме про безпеку свого найближчого оточення. НАТО має обов'язок висловити російським партнерам, що мир в Україні – це елемент зацікавлення самого Альянсу", – наголосив чиновник. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.