У Люксембурзі починається суд над підозрюваними у справі LuxLeaks

Вівторок, 26 квітня 2016, 07:57

Троє чоловіків постануть перед судом у вівторок в Люксембурзі а звинуваченнями у витоку тисяч конфіденційних документів, що розкривають корпоративні податкові угоди.

Про це повідомляє ВВС.

Так званий скандал LuxLeaks пролив світло на те, як маленька країна допомогла гігантським компаніям скоротити свої глобальні податкові витрати.

Перед судом постануть два колишніх співробітника відомої компанії PricewaterhouseCoopers (PwC) і журналіст.

Це був найбільший подібний витік документів до недавнього скандалу із "панамськими архівами".

Антуан Дельтур, колишній аудитор в компанії PwC, звинувачується в передачі інформації про клієнтів французькому журналісту Едуарду Перрену, який першим опублікував історію.

Дельтуру загрожує звинувачення в крадіжці, розкритті комерційної таємниці, порушенні професійної таємниці та відмиванні грошей.

Рафаель Але, інший колишній співробітник PwC, підозрюється в іншому інциденті із витоком документів, але йому загрожують ті ж звинувачення. Журналіст Перрен звинувачується в співучасті.

У справі виявилися замішані 340 найбільших національних і транснаціональних компаній всього світу. Вважається, що при підтримці люксембурзької влади, вони створили складну схему ухилення від податків, скорочуючи в деяких випадках виплати всього до 1%.

Тінь скандалу впала і на голову Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, який свого часу був міністром фінансів та прем'єр-міністром Люксембургу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: