Спікер парламенту Туреччини виступив за "релігійну конституцію"

Вівторок, 26 квітня 2016, 18:39

Секуляризм не повинен визначати зміст нової конституції Туреччини.

Таку думку висловив спікер турецького парламенту  Ісмаїл Кахраман, повідомляє Hurriyet daily news.

"Як мусульманська країна чому ми повинні опинятися у ситуації, в якій відходимо від релігії? У нас мусульманська країна. Тому нам потрібна релігійна конституція" - заявив він.

"Визначенню секуляризму не місце у новій конституції. Франція, Ірландія та Туреччина мають у конституціях визначення секуляризму. Але кожен інтерпретує його як забажає. Так не повинно бути", - додав він.

Слова спікера викликали критику не лише в опозиції, а й серед його соратників по правлячій партії Справедливості та Розвитку, які стверджують, що питання вилучення секуляризму з конституції не стоїть на порядку денному.

Крім того, під будівлею парламенту Туреччини зібралися більше сотні протестувальників, обурених заявами Кахрамана. Поліція застосувала сльозогінний газ для їх розгону, декілька осіб було затримано, в той же час інші скандували "Туреччина залишиться світською державою".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?